تبلیغات

رسول الله و صحابه برای اسلام خون دادند و از گرسنگی به شکم خود سنگ بستند

Article Image
به اشتراک بزارید!

IMG-20160902-WA0004شیخ القرآن  مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه این هفته (۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۵ ) مسجد جامع الخلیل خاش ، ضمن یادی از اساتید خود و علمای جهان اسلام فرمودند: بدرالعلوم رحیم یارخان پنجاب پاکستان مرکز و مادر علمی همه ی علمای بلوچستان است.

تمام علمای ایران بخصوص بلوچستان شاگردان حضرت شیخ التفسیر و الحدیث مولانا عبدالغنی جاجروی رحمه الله هستند و ایشان شاگرد حضرت شیخ القرآن مولانا غلام الله خان رحمه الله می باشد.

حضرت شیخ القرآن مولانا غلام الله خان در ابوظبی پایتخت امارات روی منبر مرکز علمی آنجا در حال تبلیغ توحید حالش تغییر می کند و وقتی از منبر پایین آورده می شود روحش پرواز می کند.

شیخ القرآن مولانا غلام الله خان در بیان حق جز خداوند از کسی ترسی نداشت

استاد برجسته تفسیر در ادامه اظهار نمود: قبل از انقلاب روزنامه کیهان ایران راجع به این شخصیت بزرگ و علمی نوشت که غلام الله خان کسی بود که در بیان حق و توحید جز از خداوند از هیچ کسی دیگری نمی ترسید.

ایشان در ادامه افزود: علماء پاکستان می گفتند که در زمان شیخ القرآن رئیس جمهور پاکستان ایوب خان بود و حضرت شیخ مستقیماً او را خطاب می کرد و برای اجرای قانون اسلام او را تهدید می نمود و می فرمود که خداوند از تو سوال می کند چراکه مقصد و اساس این کشور بر معنا و مفهوم (لااله الاالله محمد رسول الله) پایه گذاری شده است.

خطیب جمعه مسجد الخلیل خاش در ادامه تصریح کرد: امروزه آثار این شخصیت جهانی در مراکز و مدارس علمی و قرآنی کشور پاکستان و دیگر کشورهای اسلامی  قابل مشاهده است و طبق گزارش های علماء پاکستان بزرگترین آمار حفاظ قرآن در جهان را این کشور دارد و هزاران نفر سالیانه فارغ التحصیل و حافظ می شوند.

رسول الله و صحابه برای اسلام خون دادند و از گرسنگی به شکم خود سنگ می بستند

مولانا محمد عثمان خاطرنشان کرد: شیخ القرآن مولانا غلام الله خان در فقیری زندگی سختی داشت مانند رسول الله و صحابه که از گرسنگی در میدان جهاد به شکم سنگ می بستند ، صحابه می گفتند: یا رسول الله از گرسنگی به شکم سنگ بسته ایم نمی توانیم در جنگ خندق بجنگیم رسول الله می فرمود: شما یک سنگ بسته اید اما من بر شکم خود دو سنگ بسته ام.

مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در ادامه سخنان خود نسبت به فداکاری و از خودگذشتگی پیامبر برای بالا بردن پرچم توحید و اسلام فرمود: رسول الله صلی الله علیه و سلم برای اسلام خون داد و از گرسنگی به شکم خود سنگ بست اما یک لحظه دست بردار از قرآن ، توحید و اسلام نشد.

شیخ القرآن در ادامه بیانات زیبای خویش با تلاوت آیه یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلاَ تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَأَنتُم مُّسْلِمُونَ [آل عمران : ۱۰۲] ترجمه و تفسیر نمود: ای کسانی که ایمان آورده اید بر دین ایستادگی از خود نشان دهید بر اسلام زندگی کنید و جان ، مال و فرزند خود را برای اسلام دهید تا اسلام تسلیم نشود.

 وی در ادامه مثال کسانی که ایمان آورده اند و وفادار دین بوده اند گفت: سرمایه ما اسلام است ، در قبر پرسیده می شوید : (مَن  رَبُّکَ ؟ وما دِینُکَ ؟ و مَن نَبیُّکَ ؟) چه کسی را پرستیده ای؟ دین تو چیست؟ نبی تو کیست؟ آنهایی که وفادار اسلام بوده اند می گویند: رب ما الله و دین ما اسلام و نبی ما محمد رسول الله صلی الله علیه و سلم می باشد، الله تعالی دستور می دهد پنجره بهشت را باز کنید و به امثال این مومنین خوش آمد گفته می شود.

ایشان در آخر بیانات خود مثال کسانی که مشرک و منافق بوده اند را می زند و می فرماید: هر کسی به مقدار عمل بندگی و طاعت از نعمت های جنت تا روز محشر برخوردار می شود ، اما مشرک و منافق دهانش قفل و یسته می شود و می گوید: نمی دانم که من چه کسی را پرستیده ام و مذهب من چیست و نبی من کیست ، دستور داده می شود برای اینها پنجره ای از جهنم باز کنید و بیاندازید در هفتمین طبقه زندان جهنم تا روحشان گرفتار عذاب خداوند شوند.

الخلیل آنلاین

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار