تبلیغات

مشاور عالی فدراسیون ورزش‌های همگانی: ورزش باید در سبد زندگی روزمره کودکان قرار بگیرد

Article Image
مشاور عالی فدراسیون ورزش‌های همگانی: ورزش باید در سبد زندگی روزمره کودکان قرار بگیرد

 مشاور عالی فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: ورزش باید در سبد زندگی روزمره کودکان قرار بگیرد و خانواده‌ها بر لزوم توجه به سلامت کودکان با ترویج فعالیت ورزشی توجه کنند. 

هادی سبزواری روز یکشنبه در حاشیه برگزاری برنامه المپیک ورزش‌های همگانی و کودک در همدان به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جشنواره المپیک و کودک در راستای برگزاری هفته المپیک ورزش‌های همگانی برگزار شد و با استقبال خوب مردم همدان مواجه بود. 

وی با تاکید براینکه ورزش به عنوان نیاز اصلی سلامت باید در سبد زندگی روزمره کودکان قرار بگیرد، اضافه کرد: با توجه به گسترش زندگی ماشینی به خصوص آپارتمان نشینی شاهد چاقی و کم تحرکی کودکان هستیم و والدین باید با اهمیت شمردن ورزش، فرزندان خود را از آسیب‌های جسمانی و روحی دور کنند. 

سبزواری بیان کرد: امروزه ورزش‌های همگانی به صورت فراگیر در سطح جامعه گسترش یافته است و شهروندان می‌توانند با کمترین تخصص در خصوص ورزش‌های همگانی، فعالیت روزمره داشته باشند. 

وی افزود: هم اکنون ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی و همچنین سایر رشته‌های زیرمجموعه ورزش‌های همگانی برای قشرهای مختلف جامعه فراهم شده و والدین می‌توانند از این فرصت برای تندرستی و تقویت جسمانی کودکان خود بهره‌مند شوند. 

سبزواری خاطرنشان کرد: همه ساله برنامه‌های متنوع و مفرح ورزشی را برای کودکان اجرایی می‌کنیم اما نیاز است تا با مشارکت خانواده‌ها، به صورت روزانه برنامه‌های ورزشی در سبد زندگی آنان قرار گیرد. 

جشنواره ورزش‌های همگانی المپیک و کودک امروز یکشنبه با شرکت ۸۰ کودک همدانی در سالن آبیاران این شهر برگزار شد. 

در این جشنواره که با حضور جمع زیادی از خانواده‌ها و به میزبانی هیات ورزش‌های همگانی استان همدان برگزار شد، کودکان در سه رشته ورزشی با هم به رقابت پرداختند. 

کودکان شرکت کننده در این جشنواره با یکدیگر بازی هفت سنگ، طناب کشب و توپ قاپی برگزار کردند و در پایان به ۳۰ کودک فعال و موفق در این بازی‌ها جوایزی اعطا شد. 

هم اکنون بیش از ۱۹ هزار ورزشکار در سطح استان همدان به صورت سازمان یافته در ورزش‌های همگانی فعالیت دارند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار