تبلیغات

جمعی از اعضای جماعت با امام جمعه‌ی ایرانشهر دیدار کردند

Article Image
جمعی از اعضای جماعت با امام جمعه‌ی ایرانشهر دیدار کردند

جمعی از اعضای جماعت دعوت و اصلاح ایرانشهر با حجت‌الإسلام والمسلمین ابطحی امام جمعەی این شهر در روز سه‌شنبه ١٩آبان‌ماه دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار، یکی از اعضای هیئت جماعت تاریخچه، اهداف، استراتژی و اصول راهبردی جماعت دعوت و اصلاح با ارائه‌ی توضیحاتی تبیین کرد و یادآور شد که یکی از اصول راهبردی این تشکل مدنی ایرانی؛ دگرپذیری، رواداری و مدارا با همه‌ی مذاهب و گرایش‌های فکری است و آنچه برای جماعت از اهمّیّت بسزایی برخوردار تأکید بر حقوق شهروند و تأمین حقوق انسانی است. 

در ادامه، آقای امیری مسئول هیئت اجرایی جماعت در شهرستان ایرانشهر، پیرامون ارزش اعتدال، میانه‌روی و نکوهش افراط و تندروی سخنانی ایراد نمود و تٲکید کرد که جماعت دعوت و اصلاح تشکلی مدنی، ایرانی و اسلامی است که برای اعتلای ایران‌زمین از طریق دعوت و اصلاح جامعه‌ی اهل سنت  در تلاش است.

در این دیدار، آقای ابطحی سخنانی درباب تقریب مذاهب و اثرات مثبت آن ایراد نمود و گفت: این جماعت(دعوت و اصلاح) جماعتی مبارک و دارای اندیشه‌ای طیبه و نیاز امروز جامعه‌ی ماست و از شما می‌خواهم بیشتر که دامنه‌ی فعالیت خود را گسترده‌تر نموده  و این نگاه وسطیت را در جامعه تزریق و گسترش دهید. وی تأکید کرد که گرفتار شدن در دام افراط و تفریط، بسیار خطرناک است.
در بخشی از این دیدار، مولوی عطاءاللە رسولی‌زاده (فعال در حوزه‌ی روابط عمومی و معاونت علمای جماعت شهرستان) از آقای ابطحی به‌خاطر تعامل نیک، سعەی صدر و وسعت نگاه و حضور در ضیافت افطاری ماه رمضان گذشته، تشکر و قدردانی نمود.  

در پایان این دیدار، یک جلد کلام‌الله مجید، مرامنامه واساسنامه و جزوه‌ی رویکردها و راه‌کارها به امام جمعه‌ی ایرانشهر تقدیم شد

جمعی از اعضای جماعت با امام جمعه‌ی ایرانشهر دیدار کردند

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار