تبلیغات

گزارش سازمان ملل از افزایش مرگ و میر کودکان در افغانستان

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، دفتر هیات کمک‌رسانی سازمان ملل متحد در افغانستان «یوناما» با انتشار گزارشی اعلام کرد: « تلفات غیرنظامیان در افغانستان در ۹ ماه اول سال جاری ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در این مدت ۲۵۶۲ غیرنظامی کشته و ۵۸۳۵ تن دیگر زخمی شده‌اند که حدود ۳۰ درصد از مجموع کشته‌شدگان و مجروحان را کودکان تشکیل می‌دهند.»
“تادامیچی یاماموتو”، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و سرپرست یوناما در این گزارش با اشاره به اینکه کودکان قربانیان اصلی این درگیری‌ها بوده‌اند، شمار کودکان کشته‌شده در این درگیری‌ها را ۶۳۹ نفر و کودکان مجروح را ۱۸۲۲ نفر اعلام کرد.
یوناما، تعداد زنان افغانی که در طول این مدت در درگیری‌ها مجروح شده‌اند را ۸۷۷ نفر و آنانی که جان خود را از دست داده‌اند را ۲۴۰ نفر اعلام کرد.
در این گزارش آمده است که آمار تلفات غیرنظامیان در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۵ نیز افزایش داشته که این نشان‌دهنده گسترش جنگ‌های مسلحانه و شدت نبردها در دو سال گذشته است.
یاماموتو در این گزارش بر ضرورت به‌کارگیری تدابیر و احتیاط های لازم از سوی طرفین درگیر در محافظت از جان کودکان به‌ویژه در مناطق پرجمعیت تاکید کرد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار