تبلیغات

افزایش چشمگیر تعداد مسلمانان ایتالیا در نیم قرن اخیر

Article Image

به گزارش سنت نیوز از منابع خبری، آمارهای رسمی در ایتالیا نشان می‌دهد این کشور در سال ۱۹۷۰ حدود ۲ هزار شهروند مسلمان در خود جای داده بود؛ اما در سال ۲۰۱۵ این آمار به ۲ میلیون شهروند مسلمان افزایش یافت.

پیش‌بینی می‌شود با توجه به ورود گسترده پناهجویان آفریقایی و خاورمیانه به ایتالیا، تعداد مسلمانان این کشور در آینده نزدیک بیشتر نیز شود. “ماسیمو اینتروین،” جامعه شناس و مدیر مرکز مطالعات ادیان در ایتالیا، اظهار داشت: رقم مشاهده شده شوک‌آور است. روند تصاعدی افزایش تعداد مسلمانان در ایتالیا سرعت زیادی گرفته است و حالا پس از مسیحیت (کاتولیک)، اسلام دومین دین پرطرفدار در کشور به حساب می‌آید.

در حال حاضر تنها ۴ مسجد رسمی و ثبت شده و ۲ هزار مسجد ثبت نشده در سرتاسر ایتالیا وجود دارند. در تلاش برای کاهش تنش در روابط مقامات ایتالیایی و مسلمانان، این کشور شورای ایتالیایی اسلام را به منظور بهبود روابط و انسجام مردم راه اندازی کرد. مساجد نیز در روزهای ویژه‌ای درهای خود را به روی مردم باز می‌کنند تا همبستگی و روابط‌شان را با مسیحیان کاتولیک در این کشور گسترش دهند.

با این حال ایتالیا با وجود اینکه بزرگترین مسجد اروپا ، مسجد بزرگ رم را در خود دارد اما دین اسلام به طور رسمی توسط دولت این کشور شناخته نشده و همین امر منجر به گسترش اماکن عبادت زیرزمینی در ایتالیا شده است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار