تبلیغات

مولانا مطهری در دیدار با حجه‌الاسلام علی یونسی: بسیاری از وعده‌های دولت در مورد اهل‌سنت محقق نشده‌اند

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مولانا مطهری، جمعی از علما و نخبگان اهل‌سنت روز دوشنبه در فرهنگسرای فارابی مشهد در جلسه‌ای که با حضور دکتر حسینی، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی برگزار شد، با حجه‌الاسلام علی یونسی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب دیدار کردند.
در بخشی از این جلسه مولانا حبیب‌الرحمن مطهری، مدیریت حوزه علمیه احناف خواف، طی سخنانی کوتاه به بیان مطالبات و خواسته‌های جامعه اهل‌سنت کشور، به‌ویژه اهل‌سنت استان خراسان رضوی از دولت تدبیر و امید پرداخت.
مولانا مطهری ابتدا از خدمات دولت تدبیر و امید و امنیت موجود در کشور تقدیر و تشکر کرد.
ایشان در ادامه به وفاداری و نقش‌آفرینی اهل‌سنت در تمام صحنه‌های کشور اشاره کرد و گفت: اهل‌سنت ایران، به‌ویژه اهل‌سنت خراسان دوستدار کشور، رهبری و نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند. اهل‌سنت همواره در تمام مسائل ملی کشور حضور داشته است. در دوران جنگ تحمیلی، مردم شهرستان خواف، اعم از شیعه و سنی، یکصد شهید تقدیم انقلاب کردند و تعدادی از علمای اهل‌سنت این شهرستان نیز در جبهه‌ها حضور داشته‌اند.
مدیریت حوزه علمیه احناف خواف با اشاره به رأی حداکثری اهل‌سنت به دکتر روحانی، خاطرنشان کرد: اکثر قریب به اتفاق اهل‌سنت در انتخابات ریاست‌جمهوری به جناب دکتر حسن روحانی رأی دادند. دکتر روحانی در شعارهای انتخاباتی خود وعده‌هایی در مورد اهل‌سنت دادند که متاسفانه هنوز بسیاری از آنها محقق نشده‌اند.
ایشان خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‌های ما این بود که استاندار خراسان رضوی یک مشاور از اهل‌سنت انتخاب کند تا مشکلات مردم به‌صورت مستقیم به ایشان منتقل شوند.
مولانا مطهری از عدم تناسب در استخدام‌ها در شهرستان خواف نیز انتقاد کرد و گفت: حدود ۹۵ درصد مردم شهر و ۷۵ درصد مردم شهرستان خواف را اهل‌سنت تشکیل می‌دهند. انتظار داریم به همین نسبت مسئولین ادارات هم از اهل‌سنت انتخاب شوند. اگر امکان انتخاب فرماندار اهل‌سنت نیست، حداقل معاون فرماندار از اهل‌سنت باشد.

انتقاد از پخش نامناسب گزارش یک جلسه

عالِم برجسته‌ی اهل‌سنت کشور در ادامه‌ی سخنانش با انتقاد از نحوه‌ی انتشار کلیپی که اخیرا در مورد شرکت تعدادی از علمای اهل‌سنت شهرستان خواف در مراسم عزاداری منتشر شده بود، گفت: اهل‌سنت با اهل‌بیت پیامبر محبت بسیار زیادی دارند، اما در مذهب اهل‌سنت برگزاری مراسم عزاداری، سینه‌زنی و روضه‌خوانی به شیوه‌ی مرسوم جایز نیست.
ایشان در ادامه افزود: امسال تعدادی از علمای اهل‌سنت شهرستان خواف طبق برنامه‌ی هرساله، برای حفظ وحدت، در هنگام سخنرانی یکی از علمای اهل‌تشیع در حسینیه حضور پیدا کردند و بنده نیز در این مراسم سخنرانی کردم، اما متاسفانه فیلم‌برداران مراسم به‌جای نشان‌دادن واقعیت، با استفاده از صنعت فیلم‌سازی و ترفند «میکس» این‌گونه جلوه داده‌اند که علمای اهل‌سنت در مراسم سینه‌زنی شرکت کرده‌اند. بنده این را اقدامی ناپسند می‌دانم و به شدت گلایه دارم.

مولانا ابراهیم فاضلی: موضوع اختصاص زمین در قبال تخریب مسجد شیخ‌فیض مشهد پیگیری شود
به گزارش کانال تلگرامی مولانا سید ابراهیم فاضلی، در جلسه‌ی هم‌اندیشی نخبگان اهل‌سنت خراسان رضوی با دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب، مولانا سید ابراهیم فاضلی، مدیر حوزه‌‌های علمیه دارالعلوم شورک ملکی مشهد و جامعه‌الاسلامیه‌العربیه (احناف) تایباد، نیز از حجت‌الاسلام یونسی خواست دو موضوع «زمین وقفی مسجد اهل‌سنت در خیابان ۱۷ شهریور مشهد» و همچنین «وعده مسئولین وقت مبنی بر اختصاص زمین در قبال تخریب مسجد شیخ فیض مشهد» را پیگیری کند.

گفتنی‌ست علی یونسی در پایان این جلسه از “عزم دولت برای پرداختن به دغدغه‌های اهل‌سنت” خبر داد و خاطرنشان کرد: بخشی از خواسته‌های اهل‌سنت را در حد توان دولت انجام دادیم و اموری که تاکنون محقق نشده است به‌صورت طبیعی مستلزم گذر زمان است.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار