تبلیغات

سالانه ۱۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در خاش برداشت می شود

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایسنا، امان الله طوقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با هدف صرفه جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از خاک کار کاشت گوجه فرنگی به روش کشت نشاء در واحدهای گلخانه ای این شهرستان انجام شده است.
وی بیان کرد: گوجه فرنگی در ۲۵۰ واحد گلخانه ای منطقه پشتکوه بخش مرکزی خاش تولید می شود.
این مسئول ادامه داد: ۵۰ درصد از مجموع گلخانه های شهرستان در سطح ۳۰ هکتار به کشت و تولید محصول گوجه فرنگی اختصاص دارد.
طوقی گفت: در روش کشت نشاء علاوه بر اینکه آبیاری گلخانه ۷ تا ۸ نوبت کمتر انجام می شود، محصول گوجه فرنگی نیز ۲ ماه زودتر به بازار عرضه می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خاش افزود: این شهرستان با داشتن یک هزار و ۱۰۰ واحد گلخانه رتبه نخست تولید محصولات گلخانه ای در استان سیستان و بلوچستان را دارد.
وی بیان کرد: سالانه سه نوبت محصول گلخانه ای در شهرستان خاش به عمل می آید و امسال در تجربه ای متفاوت ۶۰۰ هزار اصله نهال برای کشت چهارم از شهرستان های اصفهان و یزد به این شهرستان منتقل شده است.
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: به دلیل فراهم بودن شرایط مناسب آب و هوایی بطور تقریبی در تمامی طول سال در این شهرستان محصولات گلخانه ای تولید می شود که این مساله سبب شده برای بیش از یکصد هزار نفر که عمدتاً دانش آموختگان رشته کشاورزی هستند، به صورت مستقیم اشتغال ایجاد و به طور متوسط ۱۵۰ میلیارد ریال در آمد نصیب گلخانه داران شود.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار