تبلیغات

۶۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی ایرانشهر به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایسنا، نبی بخش داوودی روز چهارشنبه در بازدید از روند اجرای سامانه های آبیاری نوین در مزارع کشاورزی ایرانشهر اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا سه سال آینده این سطح به بیش از ۲۰ هزار هکتار برسد.
وی افزود: پرداخت ۸۵ درصد از هزینه اجرای سامانه آبیاری نوین از سوی دولت به صورت بلاعوض موجب شده کشاورزان ایرانشهری استقبال خوبی از این طرح داشته باشند.
فرماندار ایرانشهر با بیان اینکه این شهرستان در اجرای طرح آبیاری نوین در استان پیشرو است، گفت: استفاده از شیوه های نوین آبیاری علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، زمینه ساز بهره وری بیشتر از محصولات کشاورزی در منطقه می شود.
داوودی با اشاره به اهمیت اجرای سیستم آبیاری مدرن گفت: کشاورزانی که توان پرداخت ۱۵درصد باقی مانده هزینه اجرای این طرح را ندارند می توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.
کارشناس زراعت جهاد کشاورزی ایرانشهر نیز با اشاره به اهمیت توسعه این نوع سامانه آبیاری در منطقه گفت: در شیوه آبیاری بارانی ۷۰ درصد و در شیوه قطره ای ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود.
مجید فیاضی افزود: افزایش عملکرد، کاهش نیروی کار، افزایش راندمان آبیاری، یکنواختی آبیاری زمین و افزایش سطح زیر کشت از مزایای روش های آبیاری نوین است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار