تبلیغات

مولوی محمدطیب ملازهی، امام جمعه مسجد نور ایرانشهر: وضعیت ناگوار مسلمانان، نتیجه‌ی اعمال ماست

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از شمس‌آنلاین، امام جمعه مسجد نور ایرانشهربا بیان اینکه «اوضاع فعلی مسلمانان نگران‌کننده است» خاطرنشان کرد: اگر اعمال ما مانند اعمال مسلمانان “بدر” باشد، هیچ انسان پلیدی جرأت نمی‌کند به‌سوی مکه‌ی مکرمه موشک شلیک کند. به غیرت حضرت عبدالله بن حذافه نسبت به ارزش‌های اسلامی نگاه کنیم؛ وقتی او با جمعی از یارانش اسیر کفار روم می‌شود، دیگی پر از آب جوش می‌آورند و می‌گویند که یا از دینت دست بردار یا اینکه در این آب‌های جوشان انداخته می‌شوی. کفار برای اینکه او را بترسانند چند نفر از همراهانش را در آب جوش می‌اندازند. در این هنگام حضرت عبدالله شروع  به گریه می‌کند. از او می‌پرسند: حتما ترسیدی؟ می‌گوید: نه به خدا قسم، من از ترس مرگ گریه نمی‌کنم، بلکه به‌خاطر این گریه می‌کنم که من فقط یک جان دارم، ای کاش صدها جان می‌داشتم و همه را در راه الله فدا می‌کردم.
مدیر مدرسه علوم دینی شمس‌العلوم ایرانشهر در ادامه تأکید کرد: اگر خداوند بخواهد مسلمانان بی‌خاصیت را از جا بلند می‌کند و گروهی مخلص را می‌آورد که آماده‌ی هرگونه جان‌نثاری باشند. مسلمانان با وضعیت فعلی، چطور می‌خواهند با رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، ملاقات کنند؟ خداوند نیازی به دفاع من و شما ندارد، بلکه این امتحانی است. داستان ابرهه را که شنیدید؟ خداوند چگونه نقشه‌های او را نقش بر آب کرد. اگر مسلمانان بی‌خاصیت باشند خداوند جنگنده‌های خود را می‌فرستد. هیچ‌کس نمی‌تواند به شهر مکّه تعرض کند؛ دعای نیک ابراهیم خلیل‌الله و رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، پشت سر این شهر است.

امام جمعه مسجد نور ایرانشهر در بخش دیگری از سخنان‌شان، حالت سجده را بهترین حالت فروتنی و انکسار در پیشگاه خداوند متعال دانست و اظهار داشت: وقتی انسان غرورش را زیر پا گذاشته، پیشانی‌اش را بر زمین می‌نهد خداوند بی‌نهایت خوشحال می‌شود. خداوند بندگان خاص خود را چنین توصیف می‌کند: ﴿سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ﴾ اثر سجده بر چهره‌ی بندگان خاص پروردگار نمایان است. حالت سجده اوج شکستگی بنده است، خداوند این حالت را دوست دارد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار