تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 7 اسفندماه پاوه

Article Image

خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه گفتند: مردم فهیم اورامانات تاکنون 7 نماینده را به مجلس فرستاده ‌اند اما تاکنون به زحمات مردم ما پاسخی درخور داده نشده است؛ امیدوارم این بار هرکس به مجلس راه می‌یابد، به وعده‌های خود عمل نموده و به این مردم که به وی رأی داده‌اند وفادار و شعارهای خود را عملی نماید.

نماز جمعه مورخه 7/12/94 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور انبوه مؤمنین نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌های این هفته را به موضوعات «۱- خانواده سالم نشانه سعادت انسان است 2-چند جمله از مردان خبره تاریخ 3-انتخابات» اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (7 اسفند‌ماه ۹۴) که با حضور انبوه مردم نمازگزار در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه آرزوی دیرینه انسان ها، داشتن خانواده سعادتمند بوده است، گفتند: اگر صفحات تاریخ را مرور کنیم، زمانی که بشر قلم‌به‌دست گرفته و تاریخ نوشته است می بینیم انسانها همواره آرزوی داشتن خانواده سالم را در زندگی داشته اند و قرآن را که قدیمی‌ترین تاریخ حیات بشری است ورق بزنیم درمی‌یابیم که همواره یکی از آرزوهای بشر داشتن خانواده و همسر و فرزندان سعادتمند و شایسته بوده است.

امام‌جمعه پاوه در ادامه به آیه 74 سوره مبارکه فرقان «وَالَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا» اشاره کردند و گفتند: این آیه بیانگر آن است که حتی پیامبران و عبادالرحمن و آنان که عبد صالح الهی بوده اند دعایشان این بوده است که پروردگارا همسران و فرزندانی به ما عطا فرما که سبب روشنی چشم ما و مایه افتخار و خوشحالی و خوشبختی و مباهات ما و پیشوا و آمر به معروف و ناهی از منکر سایرین باشند.

ایشان به خصوصیات خانواده سعادتمند از دیدگاه حضرت رسول اشاره کردند و گفتند: رسول گرامی اسلام که نماینده پروردگار و شارع و مفسر قرآن و دلسوز جامعه بوده است سه خصلت زن صالحه، منزل مناسب و وسیله رفت‌وآمد سریع و مناسب را اسباب و وسایل سعادت بشر برشمرده‌اند، لذا کسانی که از این نعمات برخوردارند باید بسیار شاکر خداوند باشند.

ماموستا قادری به نقش رسانه‌های ضد اخلاقی دشمن و تأثیرات مخرب آن‌ها بر جوانان اشاره و خاطرنشان کردند: امروزه شاهدیم که فرهنگ ابتذال و شبیخون فرهنگی دشمنان از طریق رسانه‌های دیداری، شنیداری و فضاهای مجازی به منازل ما راه‌یافته و این رسانه‌های ضد اخلاقی با فشردن یک دکمه خواست درونی خویش را که همانا سقوط و انحطاط فکر جوانان است را به فرزندان ما القاء کرده و در بسیاری از موارد آنان را تحت تأثیر قرارداده است.

خطیب جمعه پاوه به لزوم هوشیاری خانواده‌ها اشاره کردند و افزودند: پدران و مادران وظیفه‌دارند فرزندان خود را از امواج ناسالم غرب آگاه نمایند. به‌راستی اگر ما پدران و مادران هوشیار نباشیم فرزندانمان از دست خواهند رفت و اگر آن‌ها از دست بروند ثروت خود را از دست خواهیم داد و سعادت ما دچار خدشه خواهد شد.

ماموستا قادری افزودند: امروزه در بسیاری از خانواده‌ها حریم‌ها شکسته شده است و یک‌لحظه غفلت باعث پشیمانی ابدی خواهد بود. لذا از آنان که هنوز خانواده‌ای بکر و دست‌نخورده و پایبند به دین و سنت دارند می‌خواهم که آن را حفظ کنند و برای آنان که خانواده‌شان دچار مرض درونی شده دعا می‌کنم تا انشاء الله آنان نیز هدایت شوند.

ایشان در ادامه به چند کلام نغز از مردان خبره تاریخ پرداختند و در ادامه گفتند: یکی از بزرگان گفته است: اگر اخلاق قوم و خانواده و عشیره و یا طایفه‌ای دچار انحراف و فساد همانند دزدی، رشوه‌خواری، انحراف جنسی و ... شود، فاتحه آنان را باید خواند زیرا آن‌ها مرده‌ هایی هستند که حرکت میکنند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه به عیار و میزان سنجش انسان‌ها از نگاه مردان بزرگ اشاره کردند و گفتند: بهترین وسیله و میزانی که بتوان با آن مردم را وزن کرد و موردسنجش قرار داد اخلاق است، بدیهی است آنان که اخلاق داشته باشند کفه ترازو به نفع آنان و آنان که اخلاق نداشته باشند سخیف و سبک هستند.

ماموستا قادری مردان بزرگ را دارای دو قلب دانستند و عنوان کردند: عالمان بزرگ تاریخ، مردان بزرگ و عالمان باتجربه را دارای دو قلب دانسته‌اند که با یک قلب در فکر مردم هستند و با قلبی دیگر برای آینده تدبیر و چاره‌اندیشی می‌کنند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه سخنان خود به جمله یکی از عالمان کورد نیز اشاره کردند و گفتند: یکی از انسان‌های بزرگ جمله‌ای دارد و که می گوید: " یا خوت پیاو به، یا پیاوی پیاو به" ؛ امید است همه ما مصداق این جمله بوده و همواره باعزت باشیم و اگر دنبال کسی می‌افتیم او نیز مرد باشد و با آبروی ما بازی نکند.

ماموستا ملاقادر قادری سپس به انتخابات امروز اشاره و انتخابات را وظیفه ملی و نشانه اقتدار مردم و نظام دانستند و افزودند: انتخابات به‌مثابه مسابقه‌ای است که دوستان و دشمنان نظاره‌گر آن هستند پس باید به شیوه‌ای این مسابقه را به اتمام برسانیم که دوستان برای ما کف بزنند و دشمنان ناراحت باشند.

خطیب جمعه پاوه لزوم انتخاب اصلح به‌دوراز تعصبات قومی و زبانی را متذکر شدند و گفتند: بنده از حضور مردم و زحمات کاندیداها و طرفدارانشان به خاطر جهش و نشاط زیاد آن‌ها بسیار مسرور و خوشحال هستم اما از اینکه هرکس به طایفه و عشیره خود رأی می‌دهد ناراحتم، چون اعتقاد دارم این مسئله باعث می‌شود اصلح فراموش شده و هرکس که داری عشیره زیادتری باشد کاندیدای خود را به مجلس بفرستد هرچند ممکن است توانایی این امر خطیر را هم نداشته باشد.

ایشان برنده و بازنده را از خصوصیات هر مبارزه‌ای عنوان کردند و گفتند: ده یا یازده نفر از این کاندیداهای محترم و هواداران و خانواده‌هایشان باید صبور باشند و خود را آماده قبــول شکــست نـموده و باوقـــار و متــانت با آن روبـــرو شونـد، تاریــــخ نشـــان داده اسـت هیچگـــــاه در یک مسابقه طرفین برنده نخواهند شد.

ماموستا قادری گفتند: مردم فهیم اورامانات تاکنون 7 نماینده را به مجلس فرستاده ‌اند اما تاکنون به زحمات مردم ما پاسخی درخور داده نشده است؛ امیدوارم این بار هرکس به مجلس راه می‌یابد، به وعده‌های خود عمل نموده و به این مردم که به وی رأی داده‌اند وفادار و شعارهای خود را عملی نماید.

وی آنگاه ضمن تشکر از صداوسیمای مرکز کرمانشاه "زاگرس" به خاطر پوشش مستقیم این واقعه مهم در شهر پاوه اظهار داشتند: مکانی که برای تهیه خبر از خروش عظیم مردم انتخاب‌شده بود متأسفانه مکانی کوچک و درشأن و جوابگوی سیل عظیم مردم پاوه نبود اما به‌هرحال بنده از هیئت محترم اجرایی و شبکه زاگرس به خاطر زحماتشان تشکر می‌کنم.

امام جمعه پاوه درپایان با تأکید مجدد بر اهمیت حضور مردم در انتخابات گفتند: انتظار دارم بعدازظهر تمام کسانی که تاکنون برای انداختن رأی خود مراجعه نکرده اند، به شعبات اخذ رأی مراجعه و رأی خود را به صندوق بیندازند.

وی افزودند: توصیه اکید دارم در ساعات باقیمانده از اخذ رأی، هواداران نامزدهای محترم، ادب و اخلاق را در رفت و آمدها فراموش نکنند.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار