تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 30 بهمن ماه پاوه

Article Image

خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه، به انتخابات 7 اسفند اشاره کردند و گفتند: جمعه هفته آینده بزرگ‌ترین مبارزه سیاسی داخلی به وقوع می‌پیوندد و نماینده و وکیل مردم از میان خیل عظیم کاندیداها انتخاب می‌شود. غیرازاین انتخاب، مردم ما 9 بار دیگر برای انتخاب نماینده مجلس و 4 بار دیگر برای انتخاب نماینده خبرگان به‌پای صندوق‌های رأی رفته‌اند. پس رأی دادن مردم، امر تازه‌ای نیست و امروز این که چه کسی را انتخاب کنیم، مورد بحث و مهم است.

نماز جمعه مورخه 94/11/30 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور انبوه مؤمنین نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌های این هفته را به موضوعات «۱- مسائل اعتقادی و اخلاقی 2-چند جمله از مردان بزرگ تاریخ 3-انتخابات» اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (30 بهمن‌ماه ۹۴) که با حضور انبوه مردم نمازگزار در مسجد جامع این شهر برگزار شد، وظایف محراب نشینان و عامه مردم را در قبال یکدیگر برشمردند و گفتند: وظیفه محراب نشینان دعوت مردم به خیر و صلاح و امربه‌معروف و نهی از منکر و صبر و مدارا با مردم و یاد دادن نحوه برخورد آنان با دین و دنیای خودشان است؛ در مقابل، وظیفه مردم مسلمان هم در قبال بحث‌های عالمان دین این است که در حد توان به نکاتی که به نفعشان است گوش‌داده و به آن‌ها عمل کنند و در پذیرش دین از خود صبر و شکیبایی نشان دهند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه به غفلت مسلمانان اشاره کردند و گفتند: خداوند متعال به برترین فرستاده‌اش حضرت ختم المرسلین که هوشیارترین، بیدارترین و بصیرترین فرد این کره خاکی است، امر فرموده که همانند غافلان نباشد. پس ما خیلی بیشتر مستحق و شایسته آن هستیم که به ما تذکر دهند تا دچار غفلت و گمراهی نشویم.

ایشان به استناد به آیات قرآن خطرناک‌ترین دشمن انسان را شیطان عنوان و به گفتگوی خداوند با شیطان اشاره کردند و گفتند: شیطان می‌گوید: بارالها حال که من را دشمن اهل ایمان و توحیدیان قرارداده ای، آرام نخواهم بود و تمام راه‌هایی را که منتج به رحمت توست از بندگانت می‌گیرم و نخواهم گذاشت بر سرراهی قرار گیرند که عفو و رحمت و سعادت تو در آن باشد. جلوی آن‌ها را می‌گیرم و پشت آن‌ها کمین می‌کنم و طرف راست آن‌ها می‌ایستم و از سمت چپ نیز راه را بر آن‌ها می‌گیرم و با این حیله اکثر آن‌ها را منحرف و بی‌دین می‌کنم به‌طوری‌که تو را نشناسند و شکرگزار تو نباشند و فراموشت کنند.

ماموستا قادری تکرار قریب 90 بار کلمه شیطان و مشتقات آن را هشدار به بنی‌آدم عنوان و خاطرنشان کردند: خداوند در آیات متعدد و حدود 80 بار شیطان را بعنوان دشمن انسان‌ها معرفی کرده و به بنی‌آدم هشدار داده که شیطان را دشمن شماره یک خود بدانند و با حضور در مساجد و ادای فریضه نماز و همچنین روزه و جهاد و زکات خود را مهیای مبارزه‌ای تمام‌عیار با این عنصر بنمایند.

خطیب جمعه پاوه به هدف اصلی شیطان اشاره کردند و افزودند: شیطان قلوب انسان‌ها را که مرکز تصمیم‌گیری و حکومت و مرکز صدور اوامر است هدف قرار می‌دهد و وقتی‌که قلوب و افکار ما را تسخیر و بر آن‌ها مسلط گردید به موفقیت رسیده است.

ماموستا قادری در ادامه به حدیثی از پیامبر اسلام در خصوص قلب سلیم اشاره کردند و گفتند: پیامبر اسلام فرموده است: در بدن شما پارچه گوشتی است که اگر بی‌عیب و سالم باشد کل بدن شما سالم است ولی اگر دارای مشکل و دچار مرض باشد کل بدن شما مریض و نحیف خواهد بود.

ایشان به نسخه حضرت رسول برای مردی که به نزد ایشان آمده بود تا از شر شیطان خلاصی یابد اشاره کردند و گفتند: از دیدگاه حضرت رسول (ص) ذکر خدا، شکر واقعی پروردگار و زن صالحه(لسان ذاکر، قلب صابر و زوجه مومنه)، سه خصلتی هستند که اگر انسان دارای آنها باشد، در دنیا و آخرت سعادتمند است.

امام‌جمعه پاوه به 5 نکته زیبای یکی از سلف صالح که انجام آن‌ها باعث سربلندی و کامیابی و موفقیت است اشاره کردند و گفتند: باید تلاش کنیم که وحدت و تفاهم داشته باشیم و در همه حال از پیامبر اسلام و دستورات ایشان پیروی کرده و با حضور در مساجد، خانه های خدا  را آباد و اهل تلاوت قرآن باشیم و جهاد در راه خدا – جهاد زبانی، قلمی، مالی و در صورت تحقق شرایط جانی- را فراموش نکنیم.

ماموستا قادری در ادامه خطبه ها، به انتخابات 7 اسفند اشاره کردند و گفتند: جمعه هفته آینده بزرگ‌ترین مبارزه سیاسی داخلی به وقوع می‌پیوندد و نماینده و وکیل مردم از میان خیل عظیم کاندیداها انتخاب می‌شود. غیرازاین انتخاب، مردم ما 9 بار دیگر برای انتخاب نماینده مجلس و 4 بار دیگر برای انتخاب نماینده خبرگان به‌پای صندوق‌های رأی رفته‌اند. پس رأی دادن مردم، امر تازه‌ای نیست و امروز این که چه کسی را انتخاب کنیم، مورد بحث و مهم است.

ایشان افزودند: دولت‌های ظالم غربی کاری کرده‌اند که مملکت و دولت ما دارای مشکلات اقتصادی است و وظایف نماینده هم محدود است باوجوداینکه دولت دارای مشکلات مالی است و نماینده هم باید برای خدمت هرچه بیشتر به مردمش، از دولت اعتبار و پول بگیرد درنتیجه در این راه با مشکل مواجه خواهد شد پس می‌طلبد که کاندیداهای محترم وعده‌ای را که در توانشان نیست به مردم ندهند.

ماموستا قادری به فضای آرام تبلیغاتی در شهرستان‌های اورامانات تا امروز اشاره کردند و گفتند: به‌واسطه این که مردم ما فرهنگی هستند، اوضاع در هر چهار شهرستان اورامانات، الحمدلله خوب است و تبلیغات و رقابت کاندیداها در فضایی بسیار آرام انجام می‌گیرد و امید است این روند تا پایان تبلیغات و رأی‌گیری تداوم داشته باشد تا به همگان نشان دهیم که مردمی بافرهنگ و اصیل هستیم.

خطیب جمعه پاوه سپس به وکالت مردم اشاره کردند و گفتند: هنگامی‌که به مشکلی برمی‌خوریم درصدد هستیم تا بهترین وکیل را انتخاب و با صرف هزینه‌های فراوان از او می‌خواهیم به‌عنوان وکیل از حقوق ما دفاع کند اما متأسفانه امروز کسانیکه قرار است وکلای مردم شوند، خود به در خانه‌های مردم می‌روند و با صرف هزینه از مردم می‌خواهند تا وکالت آنان را به عهده بگیرند، به نظر بنده یک وکیل خوب نیازی به خرج کردن ندارد و باید مردم به دنبال وی بروند.

وی ضمن انتقاد به تعدد نامزدها و همچنین هزینه های زیادی که از سوی آنها می شود، افزودند: این سنت نیز بسیار غلط است که هر روستا و محله ایی یک نفر را بعنوان کاندید معرفی کرده اند، این همه زحمت و هزینه برای چیست؟تجربه نشان داده نتیجه این هزینه ها چیزی جز ضرر مالی  و آه و حسرت چند ساله نیست.

ایشان سخنان خود را با یک گلایه از هیئت اجرایی و آرزوی توفیق برای کاندیداهای محترم به پایان رساندند و گفتند: هیئت محترم اجرایی نباید اجازه می‌داد که ستادهای انتخاباتی کاندیداها تا این حد به هم چسبیده و نزدیک باشند و حال که کار از کار گذشته از نیروهای محترم نظامی و انتظامی و امنیتی می‌خواهم که با نظارت دقیق، نسبت به ایجاد امنیت بیشتر اقدام کنند تا ضمن داشتن رقابتی سالم و آزادانه، برای کاندیداها و طرفداران آن‌ها، خدای‌ناکرده مشکلی پیش نیاید؛ زیرا امروز داشتن وحدت از داشتن نماینده برای ما مهم‌تر است. از خدای بزرگ هم می‌خواهم هرکدام از این برادران که صلاح دین و دنیای ما در انتخاب وی است به وکالت مردم انتخاب شود، و فرد پیروز هم مردم را فراموش نکند.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار