تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 29 اسفند ماه پاوه

Article Image

خطیب جمعه پاوه با اشاره به سالگرد بمباران شیمیایی شهرهای حلبچه، نودشه و زرده گفت: تراژدی حلبچه هیچگاه فراموش شدنی نیست اما در کنار حلبچه نباید نودشه و زرده را نیز فراموش کنیم.

نماز جمعه مورخ 29 اسفند ماه 1393 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-قناعت و اعتدال 2- آخرین جمعه سال و چند یادآوری » اختصاص داد. در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه ؛ ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته (29 اسفند 93) پاوه که با حضور مومنین نمازگزار، در مسجدجامع اقامه شد، با استناد به آیات قرآآن کریم گفت:خداوند متعال می فرمایید؛ در تغییرات شب و روز و ماه و سال و... پیامهایی نهفته و برای اهل تقوا و خردمندان، دلیل و برهان وجود رستاخیز هستند.

وی با تأکید بر لزوم شکرگذاری مومنین از پروردگار افزود: بی توجهی به امر پروردگار، گناه، ظلم و بی عدالتی چهار صفت و عملی هستند که مصداق بارز کفران نعمت الهی هستند و نتیجه و دنباله کفران نعمت هم غضب الهی را بدنبال خواهد داشت.

امام جمعه پاوه در پاسخ به این سئوال که کافران عمدتاً این چهار عمل را انجام می دهند، چرا غضب الهی بر آنها نازل نمی شود گفت: پروردگار تکلیف کافران را جدا کرده است و میفرماید اگر کافران از مخازن، معادن و صنعت به بهترین شکل استفاده کنند، به زیر دستانشان ظلم نکنند و به خدا و رسول اهانت نکنند؛ تا روز قیامت کاری با آنها نداریم.

ماموستا قادری در ادامه به اوضاع جهان اسلام در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته سال خون و کشتار تخریب در کشورهای اسلامی بود.

وی با انتقاد از عملکرد، طالبان، داعش و بوکوحرام گفت: ما از دشمنان و کفار توقعی غیر از دشمنی نداریم و هجمه آنها یک امر طبیعی است، اما درد و گلایه ما از گروههایی است که با نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می زنند .

ماموستا قادری افزود: با کمال تأسف، تفرقه، خشونت، کشتار، تخریب و گسترش اسلام هراسی، تنها نتایج فعالیت این سه گروه به ظاهر اسلامی در طول سال گذشته بود.

ماموستا ملا قادر قادری در بخش بعدی خطبه های نماز با اشاره به سالگرد بمباران شیمیایی شهرهای حلبچه، نودشه و زرده گفت: تراژدی حلبچه هیچگاه فراموش شدنی نیست اما در کنار حلبچه نباید نودشه و زرده را نیز فراموش کنیم.

وی با گدامیداشت یا شهدای شیمیایی حلبچه و نودشه افزود: همه باید اهتمام داشته باشند که مجروحان ومصدومان این واقعه به فراموشی سپرده نشوند چرا که هنوز خیلی از خانواده های این مناطق با آثار شیمیایی دست و پنجه نرم می کنند.

ماموستا قادری در بخش پایانی خطبه ها گفت: امروز آخرین جمعه و آخرین روز سال است و جا دارد در این آخرین روز ضمن بجای آوردن شکر پروردگار، شکرگزار کلیه کسانی باشیم که در سال گذشته در خدمت نمازگزاران جمعه بودند.

خطیب جمعه پاوه با تقدیر از آقایان سردار حزنی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم، سردار ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم و سرهنگ فتاحی مسئول بسیج سازندگی استان که در تعمیر و مرمت و زیباسازی مسجد جامع نقش داشته اند گفت: وضعیت کنونی مسجد که تحسین هر رهگذری را به دنبال دارد ممکن نبود الا با کمک و مساعدت دوستان عزیز در قرارگاه خاتم، که جا دارد از همکاری و مساعدت این عزیزان نیز سپاسگزاری نمائیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از تمام ادارات، ارگانها و اشخاصی که با ستاد نماز جمعه پاوه همکاری نموده اند برای همه آنها از درگاه خداوند متعال طلب عزت، سعادت و سلامتی کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار