تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 22 اسفند ماه پاوه

Article Image

ماموستا قادری در خطبه های نماز جمعه امروز پاوه، به نقش مساجد در تربیت، تزکیه، ایجاد وحدت و افزایش بصیرت اشاره کرد و افزود: مساجد سنگرند و علماء پاسداران و حافظان دین، فکر، اخلاق، تربیت و بصیرت مردم اند.

نماز جمعه مورخ 22 اسفند ماه 1393 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-اثرات منفی گناه در زندگی انسانها 2- پروردگار خواهان عزت انسانهاست. 3-روز بزرگداشت شهداء » اختصاص داد. در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه ؛ ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته (22 اسفند 93) پاوه که با حضور مومنین نمازگزار، در مسجدجامع اقامه شد، به اثرات منفی گناه در زندگی انسان اشاره کرد و گفت: همچنانکه امکان سرایت بیماریهای جسمی وجود دارد و برای مقابله با سرایت آنها تمهیداتی اندیشیده می شود، بیماران فکری و روحی نیز نیاز به تداوی و مراقبت دارند و اگر تداوی نشوندجامعه را تهدید خواهند کرد.

وی افزود: سلف صالح و بزرگان ما هرگاه به مصیبتی مبتلا شدند، علت را از درون خود جویا می شدند و علت مصائب خویش را در اشتباهات و خطاهای خود جستجو کردند.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه برنامه ریزی برای حیات و معیشت در جامعه ما مطابق اصول خاص و نظم صحیحی نیست، گفت: بدلیل نداشتن برنامه ای درست و اصولی در زندگی، امروزه اکثر مردم ما با مشکلات روحی و روانی مواجه هستند.

ماموستا قادری در ادامه به این پرسش پاسخ داد که آیا پروردگار راضی است بندگانش وارد دوزخ شوند؟ و در این خصوص گفت: خداوند میفرماید؛ اگر شما اهل ایمان، عمل صالح و شکر باشید، ما راضی به عذاب و اذیت و آزار شما نیستیم.

وی افزود: یقیناً پروردگار خواهان عزت انسانهای مومن ومسلمان است، اما این خود ما هستیم که باید شرایط لازم را فراهم کنیم.

ماموستا ملاقادر قادری در بخش بعدی خطبه های نماز به جایگاه علماء و مساجد در دین اسلام اشاره کرد و افزود: مساجد و علماء دو عامل مهم در ترویج دین هستند، هر قومی نسبت به این دو اصل بی توجه باشند بدون شک رستگار نحواهند شد.

وی سپس به نقش مساجد در تربیت، تزکیه، ایجاد وحدت و افزایش بصیرت اشاره کرد و افزود: مساجد سنگرند و علماء پاسداران و حافظان دین، فکر، اخلاق، تربیت و بصیرت مردم اند.

ماموستا قادری در بخش بعدی خطبه های نماز با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی، گفت: امسال 22 اسفند با نام روز شهداء نامگذاری شده است؛ شهداء حق زیادی برگردن ملت ایران دارند و برماست که شهدا را فراموش نکنیم.

وی افزود: استقلال و امنیت امروز ما در سایه خون شهداء به دست آمده و همه ما مدیون خون شهداء هستیم.

خطیب جمعه پاوه با تقدیر از رئیس و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پاوه؛ خدمت به خانواده های شهداء را ارزشمند دانست و گفت: خدمت به همسران و فرزندان شهداء که عزیزانشان را در راه امنیت و آسایش جامعه از دست داده اند افتخار است.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار