تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 8 اسفند ماه پاوه

Article Image

خطیب جمعه پاوه در خطبه ­های نماز جمعه امروز پاوه، به جایگاه مال و اولاد اشاره کرد و افزود: مال و اولاد بعنوان دو سرمایه مادی و انسانی هر فرد هستند که پروردگار در جهت آزمایش، به وی عطا می­کند.

نماز جمعه مورخ 08 اسفندماه 1393 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ ها را به موضوعات « 1- سرمایه انسانی و سرمایه اقتصادی 2- ادب در قول و عمل و کردار 3 - تقدیر پیامبر(ص) از یارانش» اختصاص داد. در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه؛ ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته (08 اسفند 93) پاوه که با حضور باشکوه نمازگزاران در مسجدجامع اقامه شد، به جایگاه مال و اولاد اشاره کرد و افزود: مال و اولاد بعنوان دو سرمایه مادی و انسانی هر فرد هستند که پروردگار در جهت آزمایش، به وی عطا می ­کند.

وی افزود: قرآن کریم میفرماید مال و اولاد دو نعمت هستند که پروردگار به وسیله آنها انسان را آزمایش می کند.

ماموستا قادری شکر این دو نعمت را مورد تأکید قرار داد افزود: اگر مال و اولاد انسان را سرگرم دنیا نکنند و موجبات دوری انسان از عبادت و خداپرستی نشوند مایه سربلندی و رستگاری دنیا و آخرت هستند.

خطیب جمعه پاوه در ادامه بهترین خصلت انسان مؤمن را از دیدگاه دین عفت و نزاکت در گفتار و کردار دانست و گفت: آئین بزرگ اسلام ما را مکلف به رعایت ادب کرده است و به مسلمانان تأکید دارد که به دیگران اهانت نکنند.

وی افزود: باید این واقعیت را قبول کنیم وقتی ما به مقدسات و محبوبان دیگران اهانت میکنیم، باید انتظار اهانت و برخورد زشت طرف مقابل نسبت به مقدسات و محبوبان خودمان را داشته باشیم.

خطیب جمعه پاوه با اشاره به تخریب موزه موصل توسط داعش با محکوم کردن این حرکت گفت: موزه ای که آثار 700 سال پیش از میلاد را در خود جای داده است توسط عده­ای نا آگاه تخریب و با کمال تاسف این کار اشتباه را نیز به نام دین انجام می­دهند.

وی افزود: تخریب این آثار قدیمی از بدترین کارهای داعش بود چرا که در اقدامات قبلی اگر کسی را به قتل می ­رسانند شخصی دیگری جای وی را پر می­ کرد اما تخریب این آثار نابود کردن آثار فرهنگ یک قوم است و جبران آن نا ممکن است.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار