تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 1 اسفند ماه پاوه

Article Image

خطیب جمعه پاوه با اشاره به سخنان رییس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه آمریکا و غرب با مسلمانان جنگی ندارند بلکه جنگ ما با تروریسم است، گفت: آمریکا و غرب قریب 20 سال است که در کشورهای اسلامی حضور دارند و هنوز تعریفی از تروریسم ارائه نکرده اند؛حال سوال اینجاسب، آیا این همه کشتار و ویرانی و تخریب در کشورهای اسلامی جنگ با تروریسم است!!؟

نماز جمعه مورخ 01 اسفندماه 1393 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-ما و خانواده 2- نماز و اهمیت آن 3- تعریف آمریکا از تروریست چست؟ » اختصاص داد. در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه؛ ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته (01 اسفند 93) پاوه که با حضور باشکوه نمازگزاران در مسجدجامع اقامه شد، با اشاره به سخنان رییس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه آمریکا و غرب با مسلمانان جنگی ندارند بلکه جنگ ما با تروریسم است، گفت: آمریکا و غرب قریب 20 سال است که در کشورهای اسلامی حضور دارند و هنوز تعریفی از تروریسم ارائه نکرده اند؛حال سوال اینجاسب، آیا این همه کشتار و ویرانی و تخریب در کشورهای اسلامی جنگ با تروریسم است!!؟

وی افزود: آیا این همه مردان و زنان و کودکان بی دفاع در کشورهای مختلف اسلامی که کشته می شوند تروریست هستند؟

امام جمعه پاوهسپس به اثرات نامیمون حضور وجنگ فیزیکی و نرم آمریکا در کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: آیا تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی، مبارزه با تروریسم است؟

ویخطاب به غربیها افزود: شما میگویید هرکس به ناحق به شخص دیگری حمله کند تروریست است؛آیا شما هم که سالهاست از آسمان و زمین به کشورهای اسلامی حمله و مردم بی گناه را می کشید و جز کشتار و تخریب نتیجه نداشته اید، تروریست دولتی نیستید؟

ماموستا قادری با انتقاد از حرکتها تروریستی با هرنامی که انجام میشود، تصریح کرد: ارهاب، مولود ظلم حکام عرب و توطئه و دسیسه آمریکا،اسرائیل و غرب است.

وی افزود : هرچند ازعملکرد گروههای ارهابی و تکفیری مبری و دوریم و اعمال آنها را نمی پسندیم اما در مقابل اعتمادی هم به آمریکا و متحدانش نداریمو شعارهای غرب و بخصوص آمریکا را باور نمی کنیم.

ماموستا ملا قادر قادری در بخش نخست خطبه ها نیز به شیوه تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: عصر و زمانی که ما متولد شده ایم با عصر و زمان تولد فرزندانمان متفاوت است، باید در شیوه رفتار و تربیت فرزندان این اصل را فراموش نکنیم.

خطیب جمعه پاوه سپس به اهمیت نماز در دروی از انحرافات اشاره کرد و افزود: نماز موثر ترین عامل در نزدیکی به پروردگار و دوری از گناه و معصیت است.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار