تبلیغات

گزارش خطبه‌های نماز جمعه 17 بهمن ماه پاوه

Article Image

ماموستا قادری در خطبه های نماز جمعه امروز پاوه، ضمن دعوت از مردم بصیر پاوه برای حضور گسترده در راهپیمائی 22بهمن، موقعیت کنونی جهان، منطقه و کشورمان را یادآور شد و افزود: موقعیت حساس کنونی اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمائی امسال را دو چندان کرده است .

نماز جمعه مورخ 17 بهمن ماه 1393 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-رحمت الهی 2- عصر پیامبر(ص) و عصر کنونی 3-سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» اختصاص داد. در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه ؛ ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته (17 بهمن 93) پاوه که با حضور باشکوه نمازگزاران در مسجدجامع اقامه شد، با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب به معنی تغییر دادن و دگرگون کردن وضعیت حاکم است که در این تغییر و تحولات برخی سود می برند و احتمالاً جمعی هم ضرر می کنند.

وی سپس به دستآوردهای مهم انقلاب اسلامی اشاره و امنیت حاکم در کشور را مهمترین ثمره ی 36 سال گذشته دانست و افزود: از این نعمت هم موافقین و هم مخالفین بهره برده اند و باید همه در حفظ آن بکوشند.

ماموستا قادری دهه فجر را مقطعی برای تقدیر از زحمات تلاشگرانی که در حفظ و بالندگی نظام و برقراری امنیت موجود زحمت کشیده اند دانست و افزود: این روزها فرصت خوبیست که از زحمات همه دلسوزان و زحمت کشان در 36 سال گذشته، بخصوص مردم فهیم و آگاه ایران که همیشه در مقاطع حساس با حضور سبز خود همراه نظام بوده اند تقدیر کنیم.

امام جمعه پاوه ضمن دعوت از مردم بصیر پاوه برای حضور گسترده در راهپیمائی 22بهمن، موقعیت کنونی جهان، منطقه و کشورمان را یادآور شد و افزود: موقعیت حساس کنونی اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمائی امسال را دو چندان کرده است.

ماموستا ملاقادر قادری در بخش نخست خطبه های نماز نیز به مبحث رحمت الهی اشاره کرد و گفت: در قرآن کریم واژه های رحمان و رحیم 191 بار تکرار و در احادیث نبوی 57 بار بحث رحمت آمده است و این همه توجه نشان از این است که پروردگار، رحمان و رحیم، دین اسلام، دین رحمت، پیامبر اسلام، پیامبر عطوفت و امت رسول الله(ص)، امت مهربانی هستند.

خطیب جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنانش به مقایسه ی عصر پیامبر اسلام و عصر کنونی پرداخت و گفت: اصحاب و یاران پیامبر اکرم(ص) هم اهل شعار بودند و هم اهل شعور و در سیمای آنها آثار عبادت پیدا بود.

وی تعصب خشک و بلند پروازی های جاهلانه و بدون رعایت حدود را از مشکلات خطرناک جهان اسلام عنوان کرد و افزود: عصر امروز عصر عجیبی است و جامعه ی ما به امراض مختلفی مبتلا و در آن بجای توجه به اخلاق و اصول، به ظواهر و فروع بیشتر توجه می شود.

خطیب جمعه پاوه برنامه ی تعریف شده را یکی از ضروریات برای هر گروه و دسته ای دانست و گفت: خداوند متعال برای پیامبر خاتم(ص) برنامه های خاص عقیدتی را تعریف و پیروان آن حضرت نیز برای نیل به سعادت به اجراء و پیروی از این برنامه های تعریف شده مکلف گردیده اند.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار