تبلیغات

گزارش خطبه‌هاي نماز جمعه 9 اسفند ماه

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته پاوه با اشاره به سفر ریاست محترم قوه قضائیه و هیئت عالی قضائی به استان کرمانشاه ، این سفر را مثبت ارزیابی کرد و گفت : قوه قضائیه رکن رکینی از سه رکن تشکیل دهنده حکومت در جمهوری اسلامی است و سفر آیت اله آملی لاریجانی در این مقطع زمانی میتواند در رفع بسیاری از مشکلات استان بخصوص در حوزه قضایی راه گشا باشد.

نماز جمعه مورخ 9 اسفند سال 1392 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-خوف از خدا 2-سفر رئیس قوه قضائیه به استان کرمانشاه 3- هفته امور تربیتی » اختصاص داد.

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته پاوه كه در مسجد جامع و با حضور باشکوه نمازگزاران اقامه شد با اشاره به سفر ریاست محترم قوه قضائیه و هیئت عالی قضائی به استان کرمانشاه ، این سفر را مثبت ارزیابی کرد و گفت : قوه قضائیه رکن رکینی از سه رکن تشکیل دهنده حکومت در جمهوری اسلامی است و سفر آیت اله آملی لاریجانی در این مقطع زمانی میتواند در رفع بسیاری از مشکلات استان بخصوص در حوزه قضایی راه گشا باشد.

وی افزود: در سخنرانی که در دیدار علمای استان با رئیس قوه قضائیه داشتیم برخی از مشکلات مردم مرزدار اهل سنت را خدمت ایشان عرض نمودیم و درخواست کردیم باتوجه به وضعیت معیشت مردم و نبود کار و صنعت در منطقه ، نسبت به مرزداران توجه و مسامحه بیشتری صورت پذیرد

ماموستا قادری تصریح کرد خوشبختانه در نشست پایانی سفر تصمیمات خوبی برای استان و بخصوص شهرستان پاوه اتخاذ شده و از این بابت سپاسگزاریم و امیدواریم این تصمیمات به نحوه احسن عملیاتی شوند

خطیب جمعه پاوه سپس به ابلاغ قانون جدید قاچاق اشاره کرد و افزود :با توجه به وضعیت منطقه ما و تأمین معیشت بسیاری از مردم از طریق مرز ، اگر بین مسئولان محترم امر و مردم شریف منطقه در امر مرز و رفت آمدها تعاملات خوبی پدیدار نشود ، قطعاً مرزداران با این قانون جدید با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

وی تأکید کرد :در نظام اسلامی یکی از اصلی ترین وظیفه مسئولان تلاش برای تأمین معیشت و زندگی مردم است ، لذا شایسته است مسئولان شهرستان با دیدبازتری به مسئله زندگی مردم نگاه کنند و مرزها و مرزداران را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار دهند

امام جمعه پاوه در ادامه به 8 اسفند سالروز تشکیل امور تربیتی اشاره کرد و افزود : امور تربیتی یادگار ارزشمند شهیدان رجایی و باهنر است که با هدف تربیت اسلامی و مقابله با افکار تخریبی تأسیس گردیده است.

وی افزود : ما نباید همه مشکلات جامعه را به دشمنان خارجی و رسانه ها ربط دهیم ، بلکه باید بپذیریم عمده معضلات جامعه ما بر میگردد به خودمان و در این راستا فقدان تربیت صحیح و ضعف فعالیت های فرهنگی و تربیتی در خانواده ها و مدارس از جمله ی مشکلات است.

امام جمعه پاوه ضمن تأکید بر اینکه اگر از ابزارها و تکنولوژی روز به شکل صحیح استفاده شود هیچ تکنولوژی ذاتاً مضر نیست گفت : اساس مشکل ما در برخورد با رسانه های جدید وتکنولوژی روز نحوه استفاده از آنهاست ، هر وسیله و ابزاری به اشکال مختلف میتواند بکار گرفته شود. مهم اینست که ما روش استفاده صحیح از آنها را یاد بگیریم و از نعماتی که در اختیار داریم استفاده بهینه نمائیم.

ماموستا ملا قادر قادری در بخش اول خطبه های نماز نیز به بحث خوف از خدا پرداخت و گفت : متاسفانه امروزه عدم ترس از خدا و در خواب بودن وجدانها باعث بروز بسیاری از مشکلات در جامعه ما شده است .

وی افزود : آنچه امروز در جامعه اسلامی میگذرد نتیجه برنامه ریزی افراد شیطان صفتی است که در پشت پرده و با آرامی برای خراب کردن عقیده مسلمانان و ایجاد تفرقه در بین آنها تلاش میکنند و در این راستا تا حد زیادی هم نتیجه گرفته اند ، برما تکلیف است هشیار و بصیر باشیم.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار