تبلیغات

گزارش خطبه‌هاي نماز جمعه 6 دی ماه

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته پاوه به بحران پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 در کشورمان اشاره کرد و افزود: آشوبهای سال 88 ایران نیز پروژه ای بود در ادامه تلاشهای آمریکا و صهیونیست ها برای بحران سازی در کشورهای اسلامی که با حضور ملت بصیر ایران ؛ هشیاری مسئولان نظام و حکمت رهبری انقلاب ، این توطئه در 9 دی ماه 88 خنثی شد.

نماز جمعه مورخ 6 دی سال 1392 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-بیان یکی دیگراز آیات الهی (ربا و رباخواری) 2- ادامه حیات حضرت(ص) (حجه الوداع) 3-حماسه 9 دی » اختصاص داد.

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته پاوه كه در مسجد جامع شهر اقامه شد با اشاره به سالگرد حماسه 9 دی به تحلیل اهداف و برنامه های کشورهای ضد اسلام و استعمارگر برای مقابله با مسلمانان پرداخت و گفت : آنچه امروز در دنیای اسلام از آفریقای محروم تا شرق آسیا میگذرد ، سندی روشن است که هدف استعمارگران و در رأس همه آمریکا ؛ تنها و تنها مقابله با اسلام و سرکوبی مسلمانان است.

وی افزود : عملکرد این استعمارگران مبین این واقعیت است که آنها دنبال مصالح خود هستند و برای دستیبابی به آن کشورهای عربی و اسلامی را به بازی گرفته اند.

ماموستا قادری سپس با اشاره به سرنوشت انقلابهای اخیر درخاورمیانه تحت عنوان بهار عربی گفت : در تونس با ترفندهایی خاص اسلامگرایانی را که خود انقلاب کرده بودند کنار زدند و جمعی سکولار حکم را در دست گرفتند ؛ لیبی را پارچه پارچه کردند و در مصر بلایی بر سر مسلمانان انقلابی و اخوان آوردند که حتی در زمان دیکتاتورانی همچون انور سادات و مبارک سابقه نداشته است.

امام جمعه پاوه افزود : در عراق همه شاهد هستیم که در بغداد و دیگر شهرهای مرکزی مسلمانان چه وضعیتی دارند ؛ سوریه نیز بر خلاف همه تصورات و پیش بینی ها مسیر تحولاتش به سمت و سویی میرود که تنها اهداف آمریکا و اسرائیل را محقق خواهد کرد.

وی سپس تحولات اخیر ترکیه را نیز ادامه همان پروژه دانست و گفت : آمریکا هراز چند گاهی یک کشور را هدف برنامه های خود قرار میدهد و اکنون نوبت ترکیه است و میخواهد در ترکیه ای که از متحدان خودش نیز هست تنها به جرم اسلام خواهی فتنه جدیدی به پا کند.

ماموستا قادری تصریح کرد : با نگاهی به تحولات خاورمیانه در چند سال اخیر می بینیم که آمریکا بهار عربی را به پاییز عربی تبدیل کرده و در تمامی ممالک اسلامی و عربی با کاشتن بذر تفرقه ، بدنبال جنگ و خونریزی و ایجاد ناامنی در این ممالک است تا خود و هم پیمانانش در آرامش باشند

امام جمعه پاوه آنگاه به بحران پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 در کشورمان اشاره کرد و افزود: آشوبهای سال 88 ایران نیز پروژه ­ای بود در ادامه تلاشهای آمریکا و صهیونیست ها برای بحران سازی در کشورهای اسلامی که با حضور ملت بصیر ایران ؛ هشیاری مسئولان نظام و حکمت رهبری انقلاب ، این توطئه در 9 دی ماه 88 خنثی شد.

وی افزود : ملت ایران در 9 دی با شناخت دقیق توطئه و فتنه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در حرکتی عظیم و با حضوری آگاهانه ، خط بطلان بر همه آرزوهای آنان کشیده و با خلق حماسه ای قابل تقدیر ، هشیاری و بصیرت خود را به جهانیان ثابت کردند.

ماموستا ملا قادر قادری در بخش نخست خطبه ها به مسئله ربا و رباخواری اشاره کرد و افزود : متأسفانه جامعه امروز ما گرفتار مشکل ربا و رباخواری شده است و لازم است همه ما دست در دست هم نگذاریم جمعی اندک بازار پاک و سالم شهرمان را به میدان ربا و کسب مال حرام تبدیل کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به ادامه حیات حضرت خاتم(ص) اشاره و ضمن تشریح حجه الوداع پیامبر (ص) افزود : پیامبر اسلام در حجه الوداع و در صحرای عرفات خطبه مهمی را ایراد فرمودند که ؛ حرام بودن قتل و خونریری مسلمانان ؛ پایان عصر جاهلیت ربا خواری ؛ احترام به زنان و رعایت حقوق آنان و همراهی و همزیستی با قرآن و سنت نبوی ، چهار نکته و توصیه مهم این خطبه بودند

ماموستا قادری در خاتمه گفت : امیدوارم همه ما مسلمانان ضمن حرکت آگاهانه همراه با هشیاری و بصیرت در مسیر زندگی خویش فریب دشمنان اسلام را نخوریم.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار