تبلیغات

گزارش خطبه‌هاي نماز جمعه 22 آذر ماه

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته پاوه با اشاره به اظهارات یکی از مسئولان که گفته بود در استان کردستان شخص شایسته­ای برای استانداری کردستان پیدا نکردیم گفت : این نوع اظهارات نه صحیح و نه به صلاح است ؛ در کرمانشاه و کردستان دهها نیروی توانمند داریم که میتوانند اصفهان و شیراز را هم اداره کنند

نماز جمعه مورخ 22 آذر سال 1392 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-بیان یکی دیگراز آیات الهی (توبه) 2- ادامه حیات حضرت(ص) (غزوه تبوک) 3-مسئولیت و اهمیت آن » اختصاص داد.

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته پاوه كه در مسجد جامع شهر اقامه شد با اشاره به اهمیت و جایگاه مقام و مسئولیت گفت : مسئولیت سخت و دشوار است اما حفظ شخصیت در زمان تصدی یک مسئولیت به مراتب دشوارتر است.

وی افزود : مسئولان اگر بخواهند در موقعیت خطیری که در قبال جامعه دارند موفق باشند باید از کارها و اقداماتی که موحب ایجاد سوءظن در جامعه میشوند خودداری کنند چرا که « اتقوا مواضع التهمه» ، توصیه دین ماست

خطیب جمعه پاوه بر لزوم حفظ هشیاری در زمان برعهده داشتن مسئولیت تأکید کرد و افزود : حضرت علی (رض) میفرماید در سه حال امکان دارد انسانها تغییر کنند و از اخلاق اسلامی منحرف شوند و این سه حال عبارتند از : ثروت ، قدرت و نزدیکی با حاکمان و مسئولان ؛ و لازم است همه ما در این سه موقعیت با احتیاط عمل کنیم.

وی سپس به نوع نگاه مردم به مسئولان و حکما در طول تاریخ اشاره کرد و گفت : در طول تاریخ همواره ملتها نسبت به حاکمان و مسئولان خود حساس بوده اند و این حساسیت تنها مربوط به عصر ما نیست

خطیب جمعه پاوه افزود : وقتی میدانیم که حساسیت مردم به مسئولان سابقه طولانی دارد و مسئولان در مقابل مردم خود باید مسئول و پاسخگو باشند پس ضرورت دارد مسئولان همواره با احتیاط عمل کنند تا در جامعه جو بدبینی و افتراء و دروغ حاکم نشود

ماموستا ملاقادر قادری سپس با تأکید بر اهمیت حفظ و تکریم نیروهای بومی گفت : تا زمانیکه در میان خودمان نیروهای خدوم و زحمت کش بومی را تکریم نکنیم نباید انتظار داشته باشیم دیگران به ما احترام کنند.

وی با اشاره به اظهارات یکی از مسئولان که گفته بود در استان کردستان شخص شایسته­ای برای استانداری کردستان پیدا نکردیم گفت : این نوع اظهارات نه صحیح و نه به صلاح است ؛ در کرمانشاه و کردستان دهها نیروی توانمند داریم که میتوانند اصفهان و شیراز را هم اداره کنند

امام جمعه پاوه افزود : ما از مسئولان و تصمیم گیران گله مند نیستیم ؛ بلکه از مردم و نمایندگانمان گله داریم که حسابی برای نیروهای بومی باز نمیکنند.

وی افزود : ادامه این روند به صلاح ما نیست و باید در برخوردهای خود تجدیدنظر کنیم.

ماموستا قادری در پایان این بخش از خطبه های نماز به پایان کار شهردار پاوه نیز اشاره و ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله آقای ابراهیمی گفت : هر چند مشکلات و کاستی هایی در شهر وجود دارد با این وجود نباید خدمات و زحمات ایشان نادیده گرفته شود.

خطیب جمعه پاوه در بخش نخست خطبه ها به بحث توبه از نگاه کلام الهی اشاره کرد و گفت : توبه برای انسان گناهکار پلی بجهت صعود به زندگی پاک و الهی است.

وی در بخش دیگری از خطبه های امروز به ادامه حیات حضرت خاتم (ص) پرداخت و ضمن بیان نکاتی تربیتی از غزوه تبوک ؛ در خصوص این بخش از حیات حضرت (ص) مطالب مفید و ارزنده­ای بیان داشت.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار