تبلیغات

نماز جمعه مورخ 26 / اسفند / 1390 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پاوه ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم بمباران شیمیایی شهر حلبچه توسط دیکتاتور معدوم عراق خاطر نشان کرد: 24 سال پیش در چنین روزی صدام جنایتکار مرتکب جنایتی هولناک در حق شهروندان مظلوم و بی دفاع حلبچه شد و 5 هزار نفر از مردم بی گناه را قتل عام کرد و این جنایت دردناک را به عنوان یکی از جنایت های بزرگ تاریخ بشریت به نام خود ثبت نمود.

 

نماز جمعه مورخ 26 اسفند ماه سال 1390 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوع « 1-استقامت در دين 2- خرافات و بدعتها در ايام قبل و بعد از عيد 3-يادي از حلبچه مظلوم » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته (26 اسفند) پاوه با اشاره به لزوم ثبات قدم در برپا داشتن فرائض دینی اظهار داشت: ثبات قدم یکی از امتیازات والای فرد مؤمن است و این بدان معنی است انسان مسلمان باید در انجام تکالیف دینی و عمل به دستورات الهی ثابت قدم و استوار بوده و خود را در همه حال ملزم به برپایی آن تکالیف بداند.

وی گفت: پیامبر اسلام در تبیین ویژگی های عبادت می فرماید: بهترین عبادات، عبادتی است که کم ولی مداوم و همیشگی باشد.

امام جمعه پاوه ضمن به جا آوردن شکر به درگاه خداوند سبحان در ایام پایانی سال جاری دعا کرد خداوند همه مسلمین در راه دین ثابت قدم و استوار فرماید.

ماموستا قادری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سنت رایج در جامعه در خصوص خریدهای سال نود عنوان کرد: هر چند نو شدن انسان جزئی از ذات بشر محسوب می شود اما به بهانه آغاز بهار طبیعت و سال نو برخی خانواده ها با خریدهای غیر ضروری باعث ترویج هرچه بیشتر فرهنگ مصرف گرایی شده و به اسراف و تبذیر دامن می زنند.

وی افزود: اسراف و تبذیر به هر بهانه ای و با هر شیوه ای که صورت پذیرد در تعالیم آسمانی ما عملی مذموم شمرده شده و مورد نکوهش قرار گرفته است.

خطیب جمعه پاوه در اشاره ای به شیوه برگزاری جشن های آغاز سال نو بخصوص مراسم موسوم به چهارشنبه سوری تصریح کرد: برخی افراد در شب چهارشنبه سوری حرکاتی ناپسند انجام دادند که از نظر دین و عرف و فرهنگ ما مسلمانان و فرهنگی ایرانی و کردی ما جایگاهی ندارد و این اعمال بیشتر به خرافات شباهت دارد و از جایگاه دینی برخوردار نبوده و زیبنده مردم مسلمان ما نیست.

وی اضافه کرد: بدعت هایی که امروز به بهانه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در جامعه رواج یافته، نه در فرهنگ ملی و نه در فرهنگ اسلامی مردم ایران جایگاهی نداشته است و اقداماتی انحرافی هستند.

ماموستا قادری تأکید کرد: ایران یکی از کشورهای متمدن جهان است و ملت ایران ، ملتی با سابقه درخشان فرهنگی هستند بنابراین نباید اجازه داد برخی افراد از روی ناآگاهی با اعمال نادرست خود این فرهنگ و تمدن کهن را زیر سؤال ببرند.

وی همچنین از شهروندان درخواست کرد با استقبالی خوب و شایسته از میهمانان نوروزی مهمان نوازی و متانت مردم این خطه از ایران اسلامی را بار دیگر در اذهان زنده نمایند.

ماموستا قادری همچنین از مسئولین شهرستان درخواست کرد در روزهای پایانی سال و با توجه به تورم موجود، با نظارت دقیق و جدی تر جلو سوء استفاده سودجویان را بگیرند.

امام جمعه پاوه در بخش پایانی سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم بمباران شیمیایی شهر حلبچه توسط دیکتاتور معدوم عراق خاطر نشان کرد: 24 سال پیش در چنین روزی صدام جنایتکار مرتکب جنایتی هولناک در حق شهروندان مظلوم و بی دفاع حلبچه شد و 5 هزار نفر از مردم بی گناه را قتل عام کرد و این جنایت دردناک را به عنوان یکی از جنایت های بزرگ تاریخ بشریت به نام خود ثبت نمود.

وی گفت: لازم است مظلومیت زنان و کودکان شهر حلبچه در کشتار تاریخی اسفند 1366 با بمب های شیمیایی رژیم بعث و در سایه سکوت شرم آور قدرت های مدعی حقوق بشر ، بعنوان یادبودی از ظلم ظالمان تاریخ نسبت به مردم مظلوم ثبت گردد.

ماموستا قادری با تقدیر از حمایت های مردم پاوه و اورامانات از ملت رنج کشیده عراق طی روزهای آوارگی یادآور شد: حمایت از ملت های مظلوم توسط مردم ایران جزء ایدئولوژی های انقلاب ما است و این رویه همچنان با حمایت قاطع مردم از سوی نظام دنبال خواهد شد.

امام جمعه پاوه گفت: با نگاهی به گذشته تاریخ ، تاریخ به ما خواهد آموخت که هیچ ظلمی پایدار نبوده و هیچ ظالمی هم به سرانجام نخواهد رسید، شاهد این مدعا گرفتار شدن صدام دیکتاتور و دیگر سران رژیم بعث عراق است که این درس را به ما میدهد که آه مظلومان و مشیت الهی در مجازات ظالمین تغییر ناپذیر خواهد بود.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید

 

گفتنی است سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه ، جهانبخش لطف الهی ، رئیس شورای اسلامی شهر پاوه بود

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار