تبلیغات

نماز جمعه مورخ 5 / اسفند / 1390 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پاوه ، با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس نهم ، یادآور شد که با توجه به اینکه دشمنان به دنبال تحریم انتخابات از سوی مردم هستند لذا از مردم اورامانات و به خصوص مردم پاوه درخواست می کنم که کسانی که خود را دلسوز نظام و دوست انقلاب می دانند و همه کسانی که خود را پشتیبان رهبر معظم انقلاب می دانند و همه افرادی که به دنبال عزت دیارشان هستند در انتخابات پیش رو شرکت نمایند.

 

نماز جمعه مورخ 5 اسفند ماه سال 1390 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوع « 1-وفات پيامبر گرامي اسلام(ص) 2- ما و انتخابات » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر امام جمعه پاوه ، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (5 اسفند ماه) پاوه با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس نهم اظهار داشت: پیامبر(ص) می فرماید خداوند مرا مبعوث کرد تا مکارم اخلاق را کامل کنم و این امر می رساند که اخلاق کریمه همواره مورد تکریم رسول الله(ص) بوده است.

وی گفت: هرگاه بی اخلاقی در جامعه ای رواج یابد آن جامعه بایسته سوگواری است.

امام جمعه پاوه تصریح کرد: هر سال در جریان انتخابات برخی بد اخلاقی ها در جامعه نمود پیدا می کند که تهمت، غیبت و افترا نمونه هایی از این بد اخلاقی های ناصواب هستند.

وی اضافه کرد: انتخابات برای ما تازگی ندارد و این روند بیش از سی سال است که آزادانه در این مملکت در حال انجام است و این روند همواره بیانگر اقتدار ملی بوده و آرا مردم رأی به اقتدار و تأیید و پشتیبانی از نظام بوده است.

ماموستا قادری تأکید کرد: وظیفه اصلی نمایندگانی که سوی مردم انتخاب می شوند تدوین قانون است و در کنار انجام این مسئولیت های دیگری نیز برای آنها تعریف شده است که دفاع از نظام و مردم و پشتیبانی از سیاست های کلی نظام از جمله آنهاست.

وی گفت: هر سال در ایام انتخابات شهرستان پاوه نیز از سوی عده ای بسیار اندک در معرض آسیب بد اخلاقی های انتخاباتی قرار می گیرد و در رد و تأیید نمایندگان برخی افراد مورد اهانت قرار می گیرند که بنده خود یکی از این افراد هستم كه هر دوره مورد تهاجم افرادي بداخلاق قرار ميگيرم.

ماموستا قادری خاطر نشان کرد: اینجانب هیچگاه راضی به پرداختن به این موضوع نبوده ام و همه امور را به خداوند علیم واگذار کرده ام اما ادامه یافتن این وضعیت برای فرزندانم که همواره در خدمتگزاری به مردم از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند، قابل تحمل نیست.

وی اضافه کرد: برخی از سایت ها نیز که با هزینه ارگانها اداره می شوند همواره مشغول تخريب افكار و تشويش اذهان هستند كه گويا بنده در تأیید یا رد صلاحیت نامزدها نقش داشته‌ام و با اين كارها در صدد ضربه زدن به شخصیت اینجانب ـ به زعم خودشان ـ هستند.

خطیب جمعه پاوه گفت: شایعاتی که در خصوص ملاقات اینجانب با آقای حداد عادل در خصوص رد یا تأیید صلاحیت های نامزدها مطرح شده کاملاً بی اساس است و من همین جا اعلام می کنم علی رغم ارادتی که به جناب آقای حداد عادل بواسطه خدمات بی شائبه اخوی ایشان در هنگام خدمت شان در استان کرمانشاه دارم تا کنون هیچ ملاقاتی بین ما صورت نگرفته است.

ماموستا قادری گفت: اتهام ملاقات چند روز پیش اینجانب با استاندار کرمانشاه درخصوص رد و يا تأييد افراد ، نیز کذب محض است و بعد از رفتن جناب آقای معصومی از هیئت نظارت که از دوستان بنده بودند با احترام به جناب آقای مهری تاکنون وارد ساختمان هیئت نظارت شورای نگهبان استان نشده ام.

وی افزود: دعوت به شرکت در کنفرانس وحدت را در بهمن ماه سال جاري ، تنها به دلیل نزدیک بودن به ایام انتخابات و شائبه دخالت در احراز صلاحیت ها رد كردم تا زمینه رنجش هیچکس فراهم نشود و زمینه گمانه زنی های بی اساس از میان برود.

امام جمعه پاوه گفت: در شورای روحانیت پاوه با حضور فرماندار و قبل از ایام ثبت نام نامزدها مصوب نموديم وظيفه روحانيت تنها تبلیغ برای مشارکت هرچه بیشتر مردم است و له یا علیه کاندید یا کاندیداهای خاصی تبليغ نخواهيم كرد

ماموستا قادری در بخش پایانی اين بخش از سخنان خود تأکید کرد: از همین تریبون رسمی به کاندیداهایی که ثبت نام کرده و تأیید یا رد صلاحیت شده اند اعلام می کنم شما واقف هستید که در احراز صلاحیت شما چهار ارگان دخیل هستند و کاندیداهایی هم که رد صلاحیت شده اند خود بر دلیل آن واقف هستند.

وی افزود: به کاندیداهایي هم که رد صلاحیت شده اند چه امسال و چه سالهای گذشته اعم از آقایان مصطفی محمدی، محمدرئوف قادری، فریدون نوری، صوفي میرانی و سایر آقایان اعلام می‌کنم چنانچه مدرکی دال بر دخالت من در رد صلاحیت آنها ارائه شود خود را ملزم به پاسخگويي در پيشگاه خدا و ملت ميدانم ؛ بنابراین از همه آحاد جامعه درخواست می کنم به تهمت های ناروای خود پایان دهند و بیش از این موجبات رنجش خاطر ما را به عنوان خدمتگزاران خود فراهم نکنند.

ماموستا ملا قادر قادري به عنوان توصیه به نمازگزاران یادآور شد که با توجه به اینکه دشمنان به دنبال تحریم انتخابات از سوی مردم هستند لذا از مردم اورامانات و به خصوص مردم پاوه درخواست می کنم که کسانی که خود را دلسوز نظام و دوست انقلاب می دانند و همه کسانی که خود را پشتیبان رهبر معظم انقلاب می دانند و همه افرادی که به دنبال عزت دیارشان هستند در انتخابات پیش رو شرکت نمایند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سفر پرخیر و برکت خود به اورامانات عزت خاصی به مردم این خطه بخشیدند که عده ای حسود را بر آن داشته تا این عزت را خدشه دار کنند و لازم است مردم با شرکت خود در این انتخابات جواب محکم و عملی به این دشمنان بدهند.

ماموستا قادری در بخش اول خطبه‌هاي نماز ضمن اشاره به مبحث وفات پیامبر اسلام(ص) گفت: طبیعتاً هر طلوعی ، غروبی دارد و حیات انسان به چهار قسمت تقسیم می شود؛ سپیده دم که همان تولد است، نیمروز که ایام بالیدن، رشد و حرکت است، عصر حیات که به رجلیت کامل تعبیر می شود و بخش دیگر که غروب حیات است.

وی افزود: هر چهار قسمت از زندگی حضرت ختم المرسلین(ص) برای نوع بشر درس و اسوه است . تولد ، بعثت ، هجرت و تشكيل حكومت و در نهايت رحلت و وفات پيامبر ما (ص)‌ در مدينه منوره ، انقلابي به پا كرد كه اکنون نیز قرن‌ها پس از وقوع آن انقلاب محمدي جوانان مسلمان از شمال آفریقا تا آسیا و در تمامي دنیا خون خود را برای پابرجا ماندن آرمان هایش فدا می کنند.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید .

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار