تبلیغات

نماز جمعه مورخ 14 / بهمن / 1390 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

امام جمعه پاوه در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پاوه ، ضمن اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 اظهار کرد: نظام شاهنشاهی ایران با آن همه چنگ و دندان نشان دادن به مردم و پشتگرمی به آمریکا چون از پشتوانه مردمی بی بهره بود 10 روز پس از ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی(ره) به کشور در 22 بهمن ماه 57 همچون نظام های دیکتاتور کنونی سقوط کرد.

 

نماز جمعه مورخ 14 بهمن ماه سال 1390 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1-ميلاد پيامبر گرامي اسلام(ص ( 2-سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر امام جمعه پاوه ، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (14 بهمن ماه) پاوه ضمن تبریک میلاد خاتم پیامبران و ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ماه ربیع در میان مسلمانان به خصوص مردم منطقه اورامانات ماه مبارکی است چرا که ماه ولادت پیامبر مهر و رحمت است؛ عبدی صالح از بندگان خداوند که تاریخ جهان را دگرگون ساخت.

وی گفت: ماه میلاد در فرهنگ ما ماه صدقات و خیرات است و ما در این ماه با مرور حیات گرانقدر رسول الله به سلف خود اقتدا کرده و محبت و تفاهم را در دلهایمان افزون می کنیم.

خطیب جمعه پاوه عنوان کرد: بیان زندگی خاتم الانبیاء دعوت برای داعی، زهد برای زاهد، قضاوت برای قاضی و درس سیاست برای حاکمان سیاسی است چرا که پیامبر به یقین بزرگترین مربی بشریت در طول تاریخ و در همه زمینه ها بوده است.

ماموستا قادری خاطر نشان کرد: در قرآن نام 25 پیامبر که دارای جایگاه ویژه ای بوده اند آمده است که یکی از آنها موسی(ع) بوده و به امر خداوند در برابر طغیان فرعون ایستاد و او را به پرستش خداوند یکتا دعوت نمود.

وی افزود: پس از آنکه سخنان موسی(ع) در فرعون کارگر نشد و فسادش افزون گردید عذاب خداوند نازل شد و فرعون را سرنگون نمود و نتیجه که ما از این امر می گیریم این است که سنت الهی بر این است که چنانچه حاکمان با مردم به نکویی رفتار نکرده و ظلم و فساد در جامعه جاری شود خداوند کسی را مأمور به تذکر دادن می کند و اگر این تذکر به نتیجه نرسد سقوط حاکمان آن جامعه حتمی خواهد بود.

امام جمعه پاوه گفت: نزدیک به 538 سال بعد از حضرت عیسی(ع) ارتباط آسمان و زمین قطع بود و هیچ پیامبری برای ارشاد مردم مبعوث نشد و جامعه نیازمند برگزیده شدن فرستاده ای از جانب خداوند بود.

وی ادامه داد: انحطاط در جامعه به اندازه ای رسیده بود که پدر با دختر خود ازدواج می کرد و ظلم و جور در تمامی جامعه گسترش یافته بود و حجاز نیز جزء بدترین نقاط جهان از نظر انحطاط فرهنگی و اخلاقی بود.

ماموستا قادری گفت: برگزیده شدن پیامبر اسلام(ص) برای نجات چنین جامعه ای امری به حق و شایسته بود که به فرموده خودش برای هدایت همه بشریت آمد و دعوت خود را به گوش جهانیان رساند و این بنده برگزیده خداوند امروز مایه مباهات مسلمانان در پهنه گیتی است.

امام جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 اظهار کرد: نظام شاهنشاهی ایران با آن همه چنگ و دندان نشان دادن به مردم و پشتگرمی به آمریکا چون از پشتوانه مردمی بی بهره بود 10 روز پس از ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی(ره) به کشور در 22 بهمن ماه 57 همچون نظام های دیکتاتور کنونی سقوط کرد.

وی گفت: خداوند در قرآن می فرماید: " و اگر خداوند برخي از مردم را به وسيله برخي ديگر دفع نكند، فساد زمين را فرا مي‌گيرد، ولي خداوند نسبت به جهانيان لطف و احسان دارد" و این همان سنت خداوند قادر است فساد را در هم بشکند و این سنت در ایران روی داد.

ماموستا قادری افزود: امکانات در زمان رژیم گذشته بسیار اندک بود و اطلاع رسانی به مردم بسیار مشکل بود ولی در سایه عنایات پروردگار و رهنمودهای امام(ره) انقلاب به پیروزی رسید ولی این پایان کار نبود چرا که حفظ این انقلاب بسیار دشوارتر از به پیروزی رساندن آن بود.

وی گفت: از زمان پیروزی انقلاب تا کنون مردم و مسئولین نظام به خوبی در مقابل مشکلات مقاومت کرده و از انقلاب پاسداری کرده اند.

امام جمعه پاوه تصریح کرد: با وجود پیشرفت های چشمگیری که بوجود آمده است هیچ کس منکر وجود مشکلاتی در جامعه نیست.

وی گفت: مردم شریف ایران آنچه در توان داشته اند برای اعتلای کشور هزینه کرده اند و مردم اورامانات و به خصوص پاوه نیز عاقلانه با نظام برخورد کرده اند و این همراهی ها شایسته تقدیر است.

ماموستا قادری در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد مردم منظقه اورامانات همچون گذشته هم دین خود را حفظ کنند و هم در همراهی با نظام از تمام توان خود بهره ببرند.

 

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار