تبلیغات

نماز جمعه مورخ 8 / ديماه / 1391 پــاوه

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته با اشاره به سالگرد حماسه 9 دي گفت : بعد از انتخابات رياست جمهوري سال 88 ، فتنه‌اي خطرناك دامن‌گير مملكت ما شد كه با تدبير و حكمت رهبر معظم انقلاب و حضور آگاهانه ملت بابصيرت و بيدار ايران در نهم دي خنثي گرديد.

 

نماز جمعه مورخ 8 ديماه سال 1391 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1- از مرگ غافل نشويم 2- سالگرد 9 دي 3- انتخابات قانون اساسي مصر » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه ، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته (8 ديماه) پاوه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد ، با اشاره به سالگرد 9 دي گفت : بعد از انتخابات رياست جمهوري سال 88 ، فتنه‌اي خطرناك دامن‌گير مملكت ما شد كه با تدبير و حكمت رهبر معظم انقلاب و حضور آگاهانه ملت بابصيرت و بيدار ايران در نهم دي خنثي گرديد.

وي افزود : در نهم ديماه 88 ملت ايران با بصيرت و آگاهانه عمل كردند و نشان دادند كه هيچگاه نظام را تنها نمي گذارند ، و حقيقتاً اين مردم شايسته احترام و تكريم‌اند

امام جمعه پاوه سپس با انتقاداز اختلافات و جبهه‌گيري‌هاي برخي از مسئولان نظام گفت : مسئولان نظام بايد بدانند كه رمز موفقيت آنها در تبعيت از رهبر معظم انقلاب است و بايد از دامن زدن به اختلافات بپرهيزند چرا كه در اين برهه ، وحدت ، خواست ملت و رهبري است .

ماموستا قادري در بخش ديگري از سخنان خود ضمن اشاره به انتخابات قانون اساسي مصر گفت : رأي 63 درصدي مردم مصر به قانون اساسي جديد آن كشور كه مصدر آن شريعت اسلام است گامي ارزشمند و جاي خوشحالي دارد اما حضور 32 درصدي واجدين شرايط نكته قابل تأمل اين انتخابات بود كه نشان از حضور و استقبال اندك مردم بوده است.

امام جمعه پاوه افزود : البته علي‌رغم حضور اندك مردم مصر در اين انتخابات ، همين كه اجازه ندادند انقلاب مصر هم همانند انقلاب مردم يمن توسط آمريكايي‌ها و آل سعود مصادره شود جاي شكر دارد .

خطيب جمعه پاوه سپس با مقايسه ميزان مشاركت مردم مصر در اين انتخابات با مشاركت مردم ايران در انتخاباتهاي مختلف گفت : ملت ايران بعد از انقلاب حدود 33 بار در انتخابات هاي مختلف شركت كرده‌اند و هيچگاه حضور آنان كمتر از 60 درصد نبوده است ، پس ملت ايران علي‌رغم اختلافات قومي ومنطقه‌اي در امر انتخابات و ساير قضايانشان داده‌اند مردمي زيرك و قابل تحسين هستند . و لذا بايد مسئولان اجرايي بجاي ايجاد درگيري و تنش در ميان خود در فكر خدمت به اين مردم شريف باشند.

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه اول نماز مردم را به رعايت تقواي الهي ،‌عبادت صادقانه و توجه به احياي سنت‌هاي دين از جمله نمازهاي جماعت و حضور بيشتر مردم در مساجد دعوت كرد

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار