تبلیغات

نماز جمعه مورخ 3 / آذر / 1391 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته با اشاره به تجاوز رژيم صهيونيستي به غزه و با تأكيد بر اينكه ابهت پوشالي اسرائيل در اين نبرد 8 روره شكست گفت : اين نبرد درسي براي اسرائيل بود كه هيچگاه به فكر حمله به ايران نباشد چرا كه در آن صورت درسي خواهد گرفت كه براي آمريكا هم عبرت خواهد بود.

 

 

نماز جمعه مورخ 3 آذر سال 1391 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1- حجت بر ما تمام شده است 2-آيا در بيان تاريخ درس و عبرتي وجود دارد ( اشاره به حادثه كربلا) 3-غزه را ايمان ،‌اراده و وسيله نجات داد » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته (3 آذر) پاوه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد ، با اشاره به 8 روز تجاوز رژيم صهيونيستي به غزه گفت : غزه براي ما كربلايي جديد است و قطعه‌اي است از اراضي اسلام كه همچون كوه ، استوار در مقابل دشمن غدار صهيونسيت مقاومت كرد.

 

وي افزود : غزه براي ما عزيز است و ما بخاطر علقه‌هاي خاصي كه به غزه داريم و بخاطر اسلام ، دين و مجاهدينش به غزه عشق ميورزيم ؛ همچنين غزه محل تولد امام فقه ما شافعي(رح) است ، قدمگاه صلاح الدين ايوبي قهرمان كرد فاتح بيت المقدس است ، غزه موطن موقت مولانا خالد نقشنبدي است كه سالها در آن زندگي كرده است . لذا غره براي ما ارزشمند و داراي جايگاهي والاست .

 

امام جمعه پاوه افزود : اين سرزمين عزيز در روزهاي اخير اماج حملات رزژيم غاصب صهيونيستي بود كه به حمد خدا سر بلند از اين نبرد بيرون آمد

 

ماموستا قادري  با اشاره به خسارتهاي جنگ 8 روزه غزه گفت : اگر چه در اين مدت تعدادي از اهالي غزه شهيد شدند و خساراتهاي مالي زيادي به مردم وارد شده اما درسي كه نيروهاي مقاومت به اسرائيل دادند فراموش نشدني بود و موجب گرديد رژيم صهيونيستي براي آتش بس دست به دامان آمريكا و اروپا شود

 

خطيب جمعه پاوه با تجليل از ايمان سران مقاومت گفت : ايمان ،‌ اراده و وسيله سه عامل موفقيت نيروهاي مقاومت در جنگ غزه بود.

 

ماموستا ملا قادر قادري سپس با تأكيد بر اينكه ابهت پوشالي اسرائيل در اين نبرد 8 روره شكست گفت : اين نبرد درسي براي اسرائيل بود كه هيچگاه به فكر حمله به ايران نباشد چرا كه در آن صورت درسي خواهد گرفت كه براي آمريكا هم عبرت خواهد بود.

 

وي سپس به اثرات 32 سال نداي دفاع از فلسطين مردم ايران اشاره كرد و گفت :‌ ملت ما هر ساله در جمعه آخر ماه مبارك رمضان و در طول 32 سال گذشته همواره حامي و ياور صادق مردم مظلوم فلسيطن بوده است ،‌اكنون بعد از 32 سال تازه برخي كشورهاي ديگر به  حمايت از مردم فلسطين برخواسته‌اند كه اين مايه مباهات براي ملت و نظام ماست.

 

 ماموستا ملا قادر قادري در بخش ديگري از خطبه هاي نماز ، با اشاره به ايام محرم و شهادت امام حسين (رض) گفت :‌ بيان وقايع و داستانهاي تاريخي به شرطي كه واقعيتها و فلسفه آنها بخوبي بيان شود ارزشمند و مفيد است

 

وي سپس با بيان گوشه‌هايي از واقعه كربلا ادامه داد : در سال 61 هجري و در دهم محرم در كربلا حادثه‌اي رخ داد كه منجر به شهادت امام حسين (رض) و يارانش گرديد و اين حادثه دلخراش دنياي اسلام را تكان داد

 

امام جمعه پاوه افزود : همه مسلمانان در حزن و اندون و ناراحتي و محكوميت واقعه كربلا همصدا و هم عقيده هستند اما ما بعنوان اهل سنت حسب دستورات فقه اهل سنت اين ناراحتي و اندوه را به شيوه‌اي بيان ميكنيم و برادران اهل تشييع به شيوه‌اي ديگر.

 

ماموستا قادري  با اشاره به سخني از شهيد مطهري گفت : بيان داستانها و وقايع تاريخي از جمله حادثه شهادت امام حسين (رض) براي آگاهي مردم مفيد و مؤثر است و بيان حادثه كربلا در هر عصري براي شناخت يزيديان و حسينيان زمان يك ضرورت است.

 

           

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه اول  نماز با اشاره به آيه 15 سوره اسراء گفت : قرآن كريم در اين آيه در يك پيام عمومي به كل بشر اعلام ميفرمايد كه كيفر بعد از اتمام حجت است و افرادي كه براي ارشاد آنها پيامبر و رسولاني را فرستاده‌ايم و پيام الهي به آنها رسيده است هيچ عذر و بهانه‌اي ندارند « مَا كُنَّا مُعَذِّبِينَ حَتى نَبْعَث رَسولاً »

   

وي افزود: امام محمد غزالي (ره) در ذيل آيه فوق ميفرمايد بشر به سه دسته تقسيم ميشوند ؛ گروهي كه پيام دين به آنها رسيده باشد ، گروهي كه پيام دين را دريافت نكرده باشند و گروهي كه پيام دين را دريافت نموده اما رهبران آنها سد رسيدن آنها به حقايق دين اسلام باشند و راهي به جهت دريافت پيام دين نداشته باشند ؛ دو گروه اخير در قيامت بازخواست نمي شوند اما از گروه اول هيچ حجت و عذري پذيرفته نيست

   

امام جمعه پاوه ادامه داد : ما بعنوان مسلماناني كه پيام دين را دريافت كرده‌ايم و برنامه دين در همه اركان زندگيمان حضور دارد جزو دسته اول هستيم و  بايد بدون هيچ بهانه‌اي تابع و پيرو دستورات دين باشيم و در مقابل دين و دستورات آن كوتاهي نكنيم چرا كه در قيامت در مقابل اعمالمان بازخواست خواهيم شد

   

ماموستا قادري سپس توجه صرف به عبادات شخصي را كافي نداست گفت : توجه به خانواده‌ها و بخصوص فرزندان و تربيت اسلامي آنها يك ضرورت اساسي است كه بايد به آن توجه داشته باشيم تا نسلهاي آينده نيز همراه و پاسدار دين باشند.

 

وي  آنگاه به اشاره به خصلتهاي خوب مردم پاوه بخصوص تدين آنها گفت : هرچند كه مردم ما مردمي ديندار و آگاه هستند و رهبر معظم انقلاب هم در سفر سال گذشته بر اين مهم تأكيد فرمودند اما اين تنها كافي نيست و بايد تلاش كنيم اين امتيازات را حفظ كنيم و در راستاي تربيت اسلامي و آموزش آداب دين به فرزندان و آينده سازان شهرمان بيش از پيش تلاش كنيم.

 

خطيب جمعه پاوه در پايان اين بخش از خطبه‌ها داشتن بصيرت را در عصر حاضر بسيار حائز اهميت دانست و گفت : نداشتن بصيرت از هر درد جسمي و روحي بدتر است.

 

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید  .

 

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار