تبلیغات

نماز جمعه مورخ 28 / مهر / 1391 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته با اشاره به ايام ذي الحجه اين ايام را فرصت خوبي براي طلب غفران و آمرزش گناهان از پروردگار متعال دانست و گفت: قرباني كردن و گرفتن روزه در اين ايام بسيار ارزشمند است لذا افراد با قرباني كردن و گرفتن روزه بخصوص در روز عرفه از خداوند طلب آمرزش كنند.

 

 

نماز جمعه مورخ 28 مهر ماه سال 1391 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1- اقتصاد   2-انصاف 3-ايام ذي‌الحجه  » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته (28 مهر) پاوه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد ، با اشاره به اينكه امروز دنيا دچار افراطي گري در زمينه هاي مختلف سياسي، اجتماعي و اقتصادي شده است، گفت: چالشهاي پيش روي مردم در زمينه اقتصادي در جهان، ناشي از افراطي گري سياسي زورگويان و مستكبران است

 

وي افزود: متاسفانه جمعي فرصت طلب سودجو در داخل نيز زورگويان و مستكبران را در اين سناريوي غيرانساني و ناجوانمردانه همراهي مي كنند

 

وي ، چالش هاي بوجود آمده در بازار كشورمان را نيز به واسطه افراطي گري سياسي امريكا و ايادي آن دانست و گفت: تشديد تحريمها و بيشتر كردن آنها موجب فشار بر مردم و اقتصاد كشور شده است تا جايي كه حتي از حرف زدن ملت ايران هم ترس و وحشت دارند و تحريم عليه رسانه‌هاي كشورمان را نيز به تحريمهاي اقتصادي افزوده‌اند

 

ماموستا قادري بهترين راهكار مقابله با افراطي گري و زورگويان را توسل به دين و سفارش هاي آن دانست و افزود: دين اسلام و بزرگان دين همواره بر قناعت و ميانه روي، اعتدال و صرفه جويي در زندگي و پرهيز از اسراف توصيه كرده اند

 

وي، استفاده صحيح و بهينه از امكانات و صرفه جويي از آنها را مورد تاكيد قرار داد و گفت: اگر ما از امكانات موجود عمومي مانند آب، برق و گاز صحيح استفاده نكنيم موجب محروم شدن جمعي از افراد جامعه از امكانات موجود خواهد شد  .

 

ماموستا قادري ، تلاش بيشتر مسوولان در نظارت مستمر بر بازار، تزريق اجناس و كالاهاي مورد نياز مردم به بازار را از راهكارهاي مقابله با احتكار و گرانفروشي عنوان كرد و بر آن تاكيد كرد

 

خطيب جمعه پاوه در بخش ديگري از خطبه هاي نماز به تشريح موضوع انصاف و منصف بودن پرداخت و گفت: انصاف يعني اداي حق ديگران و اين كلمه يكي از صفات و خصوصيات بارز و پسنديده انسانهاي بزرگ است

 

وي افزود: منصف بودن نسبت به خود يعني خود را آن طور كه هستيم معرفي نماييم نه كمتر و نه بيشتر تا به خود و ديگران جفا نكنيم و ديگر اينكه انصاف نسبت به خداوند بزرگ و خالق و شكرگزاري نسبت به تمام نعمتهايي كه به ما داده است، انصاف نسبت به رسول الله (ص) كه براي ابلاغ دين اسلام به بشريت متحمل زحمات و مشكلات فراواني شد و انصاف نسبت به بزرگان ديني، فرهنگي، علمي و اجتماعي كه در زمينه هاي مختلف خود را براي رفاه حال ديگر انسانها به زحمت انداخته‌اند

 

امام جمعه پاوه در بخش پاياني خطبه هاي نماز با اشاره به ايام ذي الحجه اين ايام را فرصت خوبي براي طلب غفران و آمرزش گناهان از پروردگار متعال دانست و گفت: قرباني كردن و گرفتن روزه در اين ايام بسيار ارزشمند است لذا افراد با قرباني كردن و گرفتن روزه بخصوص در روز عرفه از خداوند طلب آمرزش كنند.

 

ماموستا قادري، انجام سنت قرباني كردن در منطقه را بسيار مطلوب و مثبت عنوان كرد و افزود: با متمركز كردن اين سنت پسنديده الهي چند هدف را مي توانيم دنبال كنيم اول اينكه بطور مساوي قرباني را در بين تمام افراد نيازمند توزيع كنيم و دوم اينكه با نظارت دامپزشكي از سلامت احشام اطمينان پيدا كنيم.

 

وي سپس به برخي از وقايع صدر اسلام كه منجر به آزار و اذيت پيامبر بزرگوار اسلام(ص) بود اشاره كرد و افزود: مرور گوشه‌هايي از زندگي پيامبر بزرگوار اسلام (ص) موجب درك اين موضوع خواهد شد كه پيامبر ما با چه رنج و مشقتي پيام دين را به مردم مي   رسانده است.  

 

امام جمعه پاوه باشاره به اينكه محاصره اقتصادي مسلمانان در شعب ابوطالب يكي از سختيهاي زندگي پيامبر بزگوار اسلام(ص) در دوران دعوت بود گفت :‌ از اين واقعه درسهاي زيادي ميتوان گرفت كه لزوم آمادگي مسلمانان براي هرنوع هجمه دشمن و تدبير مسئولين و حكام اسلامي براي روزهاي مبادا دو درس مهم از اين واقعه هستند.

 

وي سپس با بيان اين نكته كه بايد در صورت تغيير وضعيت و حالت زندگي از تلخي به شيريني و از سختي به راحتي ، شكرگذار پروردگار باشيم گفت :‌ پيامبر بزگوار اسلام(ص) زمانيكه مجدداً به مكه بازگشتند فرمودند دوست دارم به شعب ابوطالب كه روزگار سخت و دشواري را در آنجا سپري  و امروز عزتمندانه به مكه بازگشته‌ايم ، رفته و خداوند را بخاطر اين توفيق شكرگذاري نماييم.

 

ماموستا قادري  سپس با بيان اينكه ما در مقابل اين زحمتهايي كه پيامبر رحمت و مهرباني (ص) براي نصرت دين كشيده‌اند چيكار كرده‌ايم ، گفت :‌ امروز هم همانند صدر اسلام ، دين و پيامبر و كتاب آسماني ما مورد هجمه دشمنان است و دشمنان ما با ترفند‌هاي مختلف در صدد ضربه زدن به دين و آئين ما هستند ، اما آيا ما هم همانند پيامبر و يارانش آمادگي پذيرش هر نوع سختي و دشواري را براي اعتلاي دين داريم ؟

 

امام جمعه پاوه افزود :‌ بدون ترديد امروز دفاع از دين بسيار سخت‌تر و البته اجر و پاداش آن نيز بسيار بيشتر است و پيامبر(ص) در حديثي ميفرمايد خوشا بحال كسانيكه در عصر غربت دين و رشد فتنه‌ها از دين دفاع و پشتيباني ميكنند.  

 

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌ دوم نماز با اشاره به سالگرد سفر مقام معظم رهبري به استان كرمانشاه گفت :‌ مهر ماه سال گذشته استان كرمانشاه و بخصوص شهر پاوه شاهد حلق حماسه‌اي بي نظير در استقبال از مقام معظم رهبري بود.

 

ماموستا قادري باشاره به اينكه شهر پاوه تنها شهرستانی بود که مقام معظم رهبری خودشان برای سفر انتخاب کردند گفت:‌ اين انتخاب نشانه توجه معظم له به شهرستانهاي اهل سنت استان بصورت عام و به شهر و ديار ما بصورت خاص بود

 

خطيب جمعه پاوه افزود : سفر رهبري و بيانات ايشان در اجتماع مردم پاوه و تعريفي كه از مردم ما كردند سپاسگزاري و تقدير از زحمات 33 ساله و يك نوع خسته نباشيد براي مردم ما بود.

 

امام جمعه پاوه سپيس با اشاره به استقبال بي نظير مردم اورامانات از حضرت آيت الله خامنه‌اي افزود : استقبال و مهمان نوازي مردم ما نيز حركتي بي سابقه و ارزشمند بود كه پيامهاي مهمي را براي دشمنان نظام با خود داشت.

 

وي با بيان اينكه با گذشت يكسال از اين سفر مردم به دنبال نتايج آن هستند تأكيد كرد : در بعد سياسي و معنوي حقيقتاً نتايج سفر بسيار پر رنگ و ارزشمند بود و در بعد اقتصادي و عمراني نيز بايد مسئولين اجرايي پاسخگوي نتايج مصوبات آن باشند.

 

خطيب جمعه پاوه در پايان گفت :‌ ستاد نماز جمعه پاوه در ابتكاري بمناسبت سالگرد سفر مقام معظم رهبري ، 2000 حلقه سي دي از شور و شوق مردم و برنامه‌هاي روز سفر تنظيم و در اختيار مردم شريف اورامانات قرار مي‌دهد

 

           

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید  .

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار