تبلیغات

نماز جمعه مورخ 21 / مهر / 1391 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته با اشاره به سالگرد سفر مقام معظم رهبري به پاوه گفت : در بعد سياسي و معنوي حقيقتاً نتايج سفر بسيار پر رنگ و ارزشمند بود و در بعد اقتصادي و عمراني نيز بايد مسئولين اجرايي پاسخگوي نتايج مصوبات آن باشند.

 

 

 

نماز جمعه مورخ 21 مهر ماه سال 1391 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات « 1- زحماتي كه پيامبر(ص) براي ترويج دين اسلام كشيدند  2-وظيفه ما در مقابل دين 3-سالگرد سفر رهبر معظم  انقلاب به پاوه  » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته (21 مهر) پاوه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد ، به زحمات پيامبر بزگوار اسلام (ص) در رساندن پيام دين به مردم اشاره كرد و گفت :‌ همه ما مسلمانان به اينكه پيرو دين اسلام هستيم و رهبر ما محمد(ص) و كتاب آسماني ‌مان قرآن است افتخار ميكنيم.

 

وي سپس به برخي از وقايع صدر اسلام كه منجر به آزار و اذيت پيامبر بزرگوار اسلام(ص) بود اشاره كرد و افزود: مرور گوشه‌هايي از زندگي پيامبر بزرگوار اسلام (ص) موجب درك اين موضوع خواهد شد كه پيامبر ما با چه رنج و مشقتي پيام دين را به مردم مي   رسانده است.  

 

امام جمعه پاوه باشاره به اينكه محاصره اقتصادي مسلمانان در شعب ابوطالب يكي از سختيهاي زندگي پيامبر بزگوار اسلام(ص) در دوران دعوت بود گفت :‌ از اين واقعه درسهاي زيادي ميتوان گرفت كه لزوم آمادگي مسلمانان براي هرنوع هجمه دشمن و تدبير مسئولين و حكام اسلامي براي روزهاي مبادا دو درس مهم از اين واقعه هستند.

 

وي سپس با بيان اين نكته كه بايد در صورت تغيير وضعيت و حالت زندگي از تلخي به شيريني و از سختي به راحتي ، شكرگذار پروردگار باشيم گفت :‌ پيامبر بزگوار اسلام(ص) زمانيكه مجدداً به مكه بازگشتند فرمودند دوست دارم به شعب ابوطالب كه روزگار سخت و دشواري را در آنجا سپري  و امروز عزتمندانه به مكه بازگشته‌ايم ، رفته و خداوند را بخاطر اين توفيق شكرگذاري نماييم.

 

ماموستا قادري  سپس با بيان اينكه ما در مقابل اين زحمتهايي كه پيامبر رحمت و مهرباني (ص) براي نصرت دين كشيده‌اند چيكار كرده‌ايم ، گفت :‌ امروز هم همانند صدر اسلام ، دين و پيامبر و كتاب آسماني ما مورد هجمه دشمنان است و دشمنان ما با ترفند‌هاي مختلف در صدد ضربه زدن به دين و آئين ما هستند ، اما آيا ما هم همانند پيامبر و يارانش آمادگي پذيرش هر نوع سختي و دشواري را براي اعتلاي دين داريم ؟

 

امام جمعه پاوه افزود :‌ بدون ترديد امروز دفاع از دين بسيار سخت‌تر و البته اجر و پاداش آن نيز بسيار بيشتر است و پيامبر(ص) در حديثي ميفرمايد خوشا بحال كسانيكه در عصر غربت دين و رشد فتنه‌ها از دين دفاع و پشتيباني ميكنند.  

 

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه‌ دوم نماز با اشاره به سالگرد سفر مقام معظم رهبري به استان كرمانشاه گفت :‌ مهر ماه سال گذشته استان كرمانشاه و بخصوص شهر پاوه شاهد حلق حماسه‌اي بي نظير در استقبال از مقام معظم رهبري بود.

 

ماموستا قادري باشاره به اينكه شهر پاوه تنها شهرستانی بود که مقام معظم رهبری خودشان برای سفر انتخاب کردند گفت:‌ اين انتخاب نشانه توجه معظم له به شهرستانهاي اهل سنت استان بصورت عام و به شهر و ديار ما بصورت خاص بود

 

خطيب جمعه پاوه افزود : سفر رهبري و بيانات ايشان در اجتماع مردم پاوه و تعريفي كه از مردم ما كردند سپاسگزاري و تقدير از زحمات 33 ساله و يك نوع خسته نباشيد براي مردم ما بود.

 

امام جمعه پاوه سپيس با اشاره به استقبال بي نظير مردم اورامانات از حضرت آيت الله خامنه‌اي افزود : استقبال و مهمان نوازي مردم ما نيز حركتي بي سابقه و ارزشمند بود كه پيامهاي مهمي را براي دشمنان نظام با خود داشت.

 

وي با بيان اينكه با گذشت يكسال از اين سفر مردم به دنبال نتايج آن هستند تأكيد كرد : در بعد سياسي و معنوي حقيقتاً نتايج سفر بسيار پر رنگ و ارزشمند بود و در بعد اقتصادي و عمراني نيز بايد مسئولين اجرايي پاسخگوي نتايج مصوبات آن باشند.

 

خطيب جمعه پاوه در پايان گفت :‌ ستاد نماز جمعه پاوه در ابتكاري بمناسبت سالگرد سفر مقام معظم رهبري ، 2000 حلقه سي دي از شور و شوق مردم و برنامه‌هاي روز سفر تنظيم و در اختيار مردم شريف اورامانات قرار مي‌دهد

 

           

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید  .

 

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار