تبلیغات

نماز جمعه مورخ 13 / اسفند ماه / 1389 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

نماز جمعه مورخ 13 اسفندماه سال 1389 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات «1-تنوع انسانها در عصرهاي مختلف 2- نگاهي به اوضاع جهان 3-هفته كميته امداد و منابع طبيعي » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از پاوه ماموستا ملا قادر قادري امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پاوه با محكوم كردن كشتار سبعانه مردم مسلمان ليبي توسط مزدوران قذافي، اظهار داشت: از حدود 7 ميليون نفر جمعيت ليبي يك‌ميليون نفر آنها مزدوران خارجي و در خدمت اهداف مستبدانه ديكتاتور ليبي هستند و به دستور قذافي كه نشان داده ديوانه‌اي تمام عيار است، مردم بي‌دفاع را به گلوله مي‌بندند.

وي افزود: تنها خواسته اين مردم مظلوم كه خواسته‌اي به حق است پايان 42 سال حكومت ظالمانه‌اي است كه با غارت سرمايه ملي كشور، آنان را به استثمار كشيده است.

ماموستا قادري ادامه داد: پس‌انداز قذافي و خانواده‌اش در بانك‌هاي اروپايي مبلغي بالغ بر 160ميليارد دلار برآورد شده كه مبلغي بسيار هنگفت است و اين ديكتاتور سرمايه مردم را در خدمت عده‌اي اجنبي و مزدور قرار داده و تنها هدفش سركوب مردم به‌وسيله اين افراد است.

امام جمعه پاوه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ملاقات خود با معاون اول رئيس جمهور در حاشيه كنگره احمد ابن اسحاق اشعري عنوان كرد: در ملاقاتي كه به اتفاق فرماندار پاوه و نماينده مردم اورامانات در مجلس با رحيمي داشتيم چهار خواسته مهم مردم شهرستان پاوه به سمع و نظر ايشان رسيد كه عبارت بودند از: طرح تعريض و بهسازي جاده روانسر به پاوه كه كار آن مدت‌هاست با ركود مواجه است، تسريع در كار آبرساني به شهر پاوه از چشمه هاني‌كوان، رسيدگي بيشتر به بازارچه مرزي شوشمي و بهبود وضعيت آن به عنوان يكي از مهم‌ترين بازارچه‌هاي حال حاضر كشور و در نهايت گازرساني به شهرهاي نودشه، نوسود و باينگان كه مردم آن زحمات بسياري در راه خدمت به نظام و دفاع از نظام بر دوش كشيده‌اند.


ماموستا قادري با اشاره به در پيش بودن مناسبت‌هاي سالروز تشكيل كميته امداد به فرمان امام خميني(ره) و هفته منابع طبيعي گفت: بيش از 10هزار نفر از كل جمعيت 56 هزار نفري شهرستان پاوه تحت پوشش خدمات حمايتي كميته امداد هستند كه اين خدمات شايسته تقدير است و اميدواريم با برنامه‌ريزي دولت در جهت ريشه كني فقر در كشور به زودي شاهد به حداقل رسيدن افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي در كشور باشيم.

وي ادامه داد: با توجه به در پيش بودن هفته منابع طبيعي از همه مسئولان مي‌خواهم با توجه به اين نكته كه متاسفانه تابستان امسال حدود يك سوم از جنگل‌هاي طبيعي شهرستان دچار حريق شد، تدابير لازم در جهت جلوگيري از تكرار اين رخداد در تابستان آينده صورت گيرد.

نمازگزاران شهرستان پاوه كه در ميان آنان فرمانداران شهرستان‌هاي كرمانشاه و پاوه هم ديده مي‌شدند با خواندن قنوت براي رهايي مسلمانان ليبي و ديگر سرزمين‌هاي اسلامي از چنگال حاكمان مستبد، دعا كردند.

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید .

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار