تبلیغات

نماز جمعه مورخ 29 / بهمن ماه / 1389 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

نماز جمعه مورخ  29 بهمن ماه سال 1389 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات  «1-رحمت الهي 2-ميلاد پيامبر بزرگوار اسلام (ص) 3-اوضاع منطقه و جهان » اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از پاوه،‌ ماموستا ملاقادر قادري در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پاوه با اشاره به ترفندهاي رسانه‌اي رسانه‌هاي بيگانه اظهار داشت: ترفندهايي كه امروزه رسانه‌هاي بيگانه در انتشار اخبار به كار مي‌برند، ترفندهايي پيچيده و در راستاي اهداف استكباري و سياست‌هاي پشت پرده دولت‌هايشان است.

 

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: دروغ‌پردازي مشمئزكننده رسانه‌هاي بيگانه، فتنه بزرگ عصر حاضر است.

 

وي افزود: عصري كه ما در آن زندگي مي‌كنيم عصري پرتلاطم است و امواج فتنه انسان‌ها را به اين سو و آن سو مي‌كشاند و تنها راه و بهترين نسخه مقابله با فتنه، به توصيه پيامبر عظيم الشأن اسلام(ص) بصيرت و هوشياري است.

 

ماموستا قادري تاكيد كرد: بارها شاهد بوده‌ايم كه رسانه‌ها، مسائل كوچك را بسيار بزرگ كرده و در كنار مسائل بزرگ تنها به اين دليل كه در راستاي افكار و منافع گردانندگان آن رسانه‌ها نيست به آساني مي‌گذرند، بنابراين برخورد انسان در رابطه با مسائل جنگ رسانه‌اي بايد برخوردي در سايه تدبير و تفكر باشد.

 

امام جمعه پاوه ادامه داد: پيروي بدون تفكر و تعقل زيبنده فرد مسلمان نيست و توصيه ديني در اين باره ناظر به تجزيه و تحليل مسائل و دخالت دادن عقل و خرد در برخورد با مشكلات و امور روزمره زندگي است.

 

ماموستا قادري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مسائل شمال آفريقا و دنياي عرب گفت: در تونس و مصر مردم تا حدي از زير يوغ استكبار و ديكتاتوري خارج شده‌اند اما با توجه به اينكه امورات در اين كشورها هنوز در دست افراد وابسته به حكومت‌هاي سابق است، مردم راه درازي تا پيروزي نهايي در پيش دارند.

 

امام جمعه پاوه با اشاره به تبليغات رسانه‌هاي غربي در جهت القاي غير اسلامي بودن خيزش‌هاي مردمي در كشورهاي اسلامي، تأكيد كرد: پيام امروز دكتر قرضاوي در نماز جمعه قاهره به همه دنيا اين است كه رنگ و بوي انقلاب مصر رنگ و بويي اسلامي است.

 

ماموستا قادري با اشاره به رحمت‌هاي الهي در مورد انسان گفت: رحمت‌هاي خداوند سبحان قابل برشماري نيست و انسان در هر حال در پناه اين الطاف بي‌كران قرار مي‌گيرد و به واسطه مورد رحمت بودن انسان و از آنجا كه نوع بشر آسيب پذير است و تحت تأثير افكار شيطاني و بعضاً اطرافيان قرار مي‌گيرد، بهترين سپر براي مقابله اين است كه انسان خود را به تهلكه نياندازد.

 

امام جمعه پاوه در پايان سخنان خود با اشاره به مراسم باشكوه روز گذشته تشييع و خاكسپاري شهيد صانع ژاله در پاوه گفت: اين مراسم، حقيقتاً مراسمي باشكوه و در خور شأن مردم بزرگ اورامانات و پاوه بود و من لازم مي‌دانم از همه افرادي كه در اين مراسم شركت كرده و با خانواده داغدار اين شهيد مظلوم همدردي نمودند، تشكر و قدرداني نمايم.

  

برای دانلود خطبه ها اینجا  را کلیک کنید  . 

    

 

         

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار