تبلیغات

نماز جمعه مورخ 22 / بهمن ماه / 1389 پــاوه + فایــل صوتی

Article Image

نماز جمعه مورخ 22 بهمن ماه سال 1389 پاوه در مسجد جامع و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطيب جمعه پاوه ،‌ خطبه‌ها را به موضوعات «1- آيا موعظه و ارشاد براي جامعه موثر است 2-سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي 3-اوضاع مصر 4-وقف و اهميت آن» اختصاص داد .

در ادامه گزارشی از خطبه های این هفته و فایل صوتی آن آمده است.

 

ماموستا ملاقادر قادري امروز در بخش اول خطبه‌هاي گفت: « تذكر و يادآوري در دين تابلوي است كه مسير صحيح را به انسانها رهنمون ميشود و نور و ظلمت را از هم جدا ميكند. »

امام جمعه پاوه ادامه داد: « تذكر و موعظه و نصيحت بسيار مهم است و براي همين هم پروردگار بهنرين و صالح ترين و پاك‌ترين افراد(‌پيامبران) را براي اين كار مهم برگزيده است »

وي سپس گفت:« موعظه و ارشاد كار اصلي پيامبران عظام و بعد از آنها كار علماء دين و صلحا در طول تاريخ بوده است و نسل به نسل توسط علماء دين انجام گرفته و بدون شك تأثيرات خوبي در ميان اهل ايمان داشته‌است »

ماموستا ملاقادر قادری در ادامه گفت : « پروردگار متعال خطاب به پيامبر(ص) ميفرمايد :‌فَذَكِّرْ إِنَّمَا أَنتَ مُذَكِّرٌ (‌تو راه درست را به مردم نشان بده و به آنها يادآوري كن راه درست و نادرست را ،‌مردم خود انتخاب ميكنند چون تو تنها تذكر دهنده‌اي) . سپس پروردگار در پاسخ به اين موضوع كه اگر راه درست و غلط براي مردم روشن شد و مردم راه اشتباه را انتخاب كردند ، وظيفه چيست ؟ ميفرمايد :‌ لَّسْتَ عَلَيْهِم بِمُصَيْطِرٍ ( شما بر آنها تسلطي نداري ، و وظيفه شما تنها تذكر و يادآوري است) »

وي اضافه كرد: « تذكر و يادآوري كه امروز من در تكميل اين بحث عرض ميكنم سخني است از حضرت علي (رض) كه ميفرمايد: هر انسان مومن و مسلمان بايد همواره از خود اين سه سئوال را بپرسد ، ‌از كجا آمده‌ايم ؟ براي چه آمديم ؟ به كجا ميرويم ؟

حقيقتاً اين سه نكته براي همه ما مهم و ارزشمند و نشان دهنده سه دوره بسيار مهم حيات انسانها هستند و لازم است نگاهي به دوران زندگي خود بيندازيم كه اگر خوب عمل كرديم اعمال خود را براي فردا روز بهتر و بيشتر كنيم و اگر بد عمل كرديم تجديد نظر نمائيم.»

امام جمعه پاوه افزود « پيامبر بزرگوار اسلام (ص)‌ براي تجديد نظر كردن از اشتباهات گذشته و جمع كردن توشه براي آخرت ميفرمايد : 1-‌قبل از مرگ نسبت به گذشته خود توبه و استغفار كنيد 2- تا ميتوانيد اعمال خوب و صالح انجام دهيد قبل از پايان زندگي3- رابطه بين خود و پروردگارتان را با ذكر زياد درست كنيد 4- در حد توان هم خيرات و صداقات را بصورت علني و يا غير علني انجام دهيد.

در ادامه ميفرمايد اگر شماها(‌خطاب به امتش) اين كارها را انجام دهيد هم رزق و روزي مالتان افزايش مي‌يابد و هم در زندگيتان موفق و پيروز ميشويد.»

ماموستا قادري در بخش دوم خطبه‌ها با اشاره به ايام سالگرد سي‌و دومين سال پيروزي انقلاب اسلامي ،‌ و شروع سي و سومين سال گفت : « حضور گرم و گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن بسيار باشكوه‌تر از سالهاي قبل بود و لذا ضمن خسته نباشيد از تك تك شما عزيزان ممنون و سپاسگزارم»

خطيب جمعه پاوه در بخش آخر خطبه‌ها به قيام مردم مصر در چند روز گذشته پرداخت و گفت « مصر براي ما مسلمانان داراي ارزش و جايگاه خاص است و اين كشور مهم خاستگاه رجال بزرگ ديني و جهادي است و لذا توجه به تحولات مصر براي ما يك ضرورت است »

امام جمعه پاوه افزود « قيام مردم مصر برگشت پذير نيست و قطعا تا سقوط نامبارك ادامه خواهد داشت. و به سالها استبداد و ديكتاتوري نامبارك خاتمه خواهد داد »

ماموستا قادري در بخش پاياني خطبه‌هاي نماز در ادامه بحث هفته قبل به اهميت و جايگاه وقف اشاره كرد .

برای دانلود خطبه ها اینجا را کلیک کنید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار