تبلیغات

مولانا عبدالغفور مرادزهی دارفانی را وداع گفت

Article Image
m-abdolghafour-moradzahi-277x240

ندای سنت خرداد ۲, ۱۳۹۵ اهل سنت ایران, علمای معاصر

مولانا عبدالغفور مرادزهی دارفانی را وداع گفتm-abdolghafour-moradzahi-277x240

مولانا عبدالغفور مرادزهی از علمای منطقه تفتان از توابع شهرستان خاش، پس از سال‌ها فعالیت دینی، شامگاه پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، در زاهدان دارفانی را وداع گفت.

به نقل از سنی آنلاین، مولانا عبدالغفور مرادزهی، از علمای شاخص و از دعوتگران و مصلحانِ نخستینِ منطقه تفتان خاش، پس از چند دهه فعالیت به دیار باقی شتافت.
ایشان فرزند مرحوم مُلا غلام‌محمد و متولد ۱۳۳۱ بود. پدر مرحوم ایشان از نخستین پیشگامان عرصه دعوت به باورهای توحیدی و معارف قرآنی و مبارزه با شرک و خرافات در میان عشایر دامنه‌های تفتان بود که با پای پیاده و خانه به خانه به آموزش تعالیم دینی و معارف قرآنی و احکام شرعی به مردم مبادرت می‌ورزید و سفرهای اصلاحی ایشان بسا اوقات چندین هفته طول می‌کشید.
مرحوم مولانا عبدالغفور مرادزهی از دانش آموختگان مدرسه «بدرالعلوم رحیم‌یارخان» پاکستان بود. وی پس از بازگشت به وطن در منطقه تفتان و بیشتر در آبادی‌های «رُوپَس» و «تمین» به فعالیت‌های دینی و قرآنی پرداخت.
برگزاری دوره‌های تفسیر قرآن مجید، کلاس‌های فقه و حدیث و ارشاد و تبلیغ مردم از فعالیت‌های این عالم خداجو بود.
نماز جنازه ایشان قبل از ظهر امروز (جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵) در روستای تَمّیز از توابع خاش به امامت مولانا دین‌محمد دُرّکانی، مدیر مدرسه تعلیم‌القرآن روستای شورشادی زاهدان، برگزار شد و پس از آن در همان منطقه به خاک سپرده شد.
پایگاه اطلاع‌رسانی ندای سنت، درگذشت این عالم فرهیخته را به خانواده، بستگان و عموم مردم دین‌‌دوست تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم از بارگاه الهی غفران و علوّ درجات و برای بازماندگان اجر و صبر مسئلت دارد.

اشتراک مطلب

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار