تبلیغات

پیام تسلیت مولانا عبدالحمید در پی شهادت یکی از علمای برجسته‌ی نیمروز

Article Image
پیام تسلیت مولانا عبدالحمید در پی شهادت یکی از علمای برجسته‌ی نیمروزmolana-bayanyeh-320x284

در پی شهادت مولوی صلاح‌الدین علی‌زهی (موحد)، امام‌جمعه “زرنج”، مرکز ولایت نیمروز افغانستان و یکی از علمای سرشناس افغانستان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با صدور پیامی، شهادت این عالم برجسته را به خانواده‌ی ایشان و عموم علما و مردم ولایت نیمروز تسلیت گفتند.

مولوی صلاح‌الدین روز گذشته (۲۵ آبان)، توسط یک فرد مسلح در منزلش مورد هدف قرار گرفته و به شهادت رسید.

متن پیام تسلیت مولانا عبدالحمید بدین شرح است:

«وَبَشِّرِ الصَّابِرِین*َالَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ* أُولَئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَهٌ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ»

ترور ناجوانمردانه خطیب توانا و عالم روشن جناب مولوی صلاح‌الدین موحد موجب اندوه و نگرانی شدید اینجانب و اساتید دارالعلوم زاهدان گردید. بسیار امید بسته بودیم این عالم فرزانه مایه روشنی و هدایت در منطقه نیمروز و افغانستان باشد اما قضا و قدر الهی اینگونه شد که ایشان در جوانی به رحمت خدا بپیوندد و شاید حکمت در آن بود که شهادت ایشان مایه بیداری مردم آن دیار گردد.

بدون شک این حادثه ناگوار مسئولیت مردم متدین، مخصوصاً علما را بیشتر می‌کند که هم مسئولیت خود و مسئولیت ایشان را انجام دهند.

ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به مردم عزیز ولایت نیمروز، علمای محترم و همکاران گرامی ایشان در مدرسه احیاءالعلوم زرنج و خانواده و متعلقین آن مرحوم بالخصوص اخوی ایشان مولوی علاءالدین علی‌زهی، امیدواریم آرامش خویش را حفظ و با تمام وجود و توان به خدمت اسلام عزیز و مسائل اجتماعی که وظیفه آن مرحوم بود ادامه دهند.

(مولانا) عبدالحمید

مدیریت دارالعلوم و امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار