تبلیغات

نماینده مسلمان شهر بردفورد در پارلمان بریتانیا: قرآن می‌گوید اگر کسی کار بدی کرد تو با خوبی جواب بده

Article Image

ارسال شده توسط رویال از تهران

دونالد ترامپ

به گزارش سنی دیلی، نازشاه عضو حزب کارگر و نماینده مسلمان شهر بردفورد در پارلمان بریتانیا با استناد به قرآن نامزد اسلام‌ستیز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به شهر خود دعوت کرد.

این نماینده مسلمان دونالد ترامپ را به عوام فریبی متهم و از او دعوت کرد تا به بردفورد برود تا در مورد چالش بحث‌برانگیزش در مورد اسلام گفت‌وگو کنند.

ترامپ ماه گذشته با بیان اینکه مسلمانان باید از ورود به آمریکا منع شوند، اعتراضات زیادی را برانگیخت.

در بریتانیا بیش از ۵۷۰ هزار امضا برای منع ورود ترامپ به انگلیس به خاطر این اظهارات اسلام‌ستیزانه جمع شد و پارلمان این کشور روز دوشنبه، ۲۸ دی‌ماه، جلسه‌ای را برای بررسی این مسئله برگزار کرد.

ناز شاه گفت: من با افتخار یک زن مسلمان بریتانیایی هستم و دونالد ترامپ می‌خواهد مرا از ورود به آمریکا منع کند. اما من او را به اینجا، بردفورد، دعوت می‌کنم تا در این باره صحبت کنیم.

ناز شاه همچنین پیشنهاد کرد که ترامپ از کنیسه‌ها، کلیساها و مساجد حوزه انتخاباتی او یعنی بردفورد دیدن کند.

او گفت: در اسلام من و چیزی که از آیه ۳۴ سوره چهل و یکم قرآن(فصلت) «وَلَا تَسْتَوِی الْحَسَنَهُ وَلَا السَّیِّئَهُ ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِی بَیْنَکَ وَبَیْنَهُ عَدَاوَهٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمِیمٌ: هرگز نیکی و بدی یکسان نیست، بدی را با نیکی دفع کن، تا دشمنان سرسخت همچون دوستان گرم و صمیمی شوند» می‌فهمم این است که خوبی از بدی بهتر است.

شاه ناز گفت: قرآن می‌گوید اگر کسی کار بدی کرد تو با خوبی جواب بده. من گفتمان مبتنی بر بدی را در زندگی خود، قلب خود و حوزه خود نمی‌پذیرم.

وی افزود: کاری که من انجام می‌دهم این است بدی را با خوبی به چالش بکشم؛ زیرا نفرت، نفرت می‌زاید و این چیزی نیست که من بتوانم تحمل کنم.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار