تبلیغات

رهبران طرفدار استقلال در جامو و کشمیر به مبارزه در برابر هند ادامه می‌دهند

Article Image
رهبران طرفدار استقلال در جامو و کشمیر به مبارزه در برابر هند ادامه می‌دهند

thumbs_b_c_1aa223d455f1b5372ba031b223bed697به‌گزارش سنت آنلاین به نقل از آناتولی، یاسین مالک٬ رهبر جبهه آزادیبخش جامو و کشمیر در نشست مشترک اعضای جامعه مدنی کشمیر و روسای اصناف این منطقه اعلام کرد: تمامی افرادی که در این نشست حضور دارند معتقدند که باید مبارزه فعلی خود در برابر هند را ادامه دهند.

وی افزود: این مبارزه تا زمانی که مردم بخواهند٬ ادامه خواهد داشت.

در این نشست علاوه بر یاسین مالک٬ سید علی گیلانی و میر واعظ عمر فاروق از رهبران سیاسی کشمیر٬ بازرگانان٬ معلمان٬ کارمندان دولتی٬ رهبران دینی٬ سیاسی و نمایندگان سازمان های غیردولتی که طرفدار استقلال در جامو کشمیر بودند٬ شرکت کردند.

بر اساس این گزارش، شمار زیادی مدرسه در جامو و کشمیر در ماه جولای  پس از آغاز تظاهرات علیه هند تعطیل شدند.

شایان ذکر است که در پی کشته شدن برهان مظفر وانی عضو ارشد حزب المجاهدین در جامو و کشمیر توسط نیروهای امنیتی هند، مردم این منطقه اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

چشم پوشی دولت هند از حقوق و خواست های مردم جامو و کشمیر بر سر تعیین آینده خود، موجب مرگ ده‌ها هزار نفر شده است.

بازداشت میرو اعظ عمر فاروق؛ رهبر استقلال طلبان و از رؤسای کنفرانس حریت کشمیر توسط نیروهای امنیتی هند، خشم مردم این منطقه را برانگیخته‌تر کرد و مردم دست به برگزاری تظاهرات اعتراضی گسترده بر علیه هند زدند و در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی هند با تظاهرات کنندگان، 90 نفر کشته و بیش از 3 هزار نفر دیگر زخمی شدند.

پس از کشته شدن 17 سرباز هندی در نتیجه حمله گروه های طرفدار استقلال کشمیر به فرماندهی پیاده نظام ارتش هند در جامو و کشمیر و همچنین کشته شدن دو سرباز پاکستانی در تبادل آتش با مرزبانان هندی در مرز کشمیر، سازمان ملل، آمریکا و چین این دو کشور را به خویشتنداری و ادامه تلاش‌ها برای حل مسالمت‌آمیز اختلاف ها فراخواندند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار