تبلیغات

برگزاری سلسه جلسه‌های محفل انس با قرآن

Article Image
برگزاری سلسه جلسه‌های محفل انس با قرآن

wwwسلسله جلسه‌های محفل انس با قرآن شامگاه پنج شنبه ( 9/7/ 1395) بعد از نماز مغرب در محل مسجد جامع خواجه گشت برگزار گردید.

این مراسم معنوی كه اساتید مدرسه، طلاب، مهمانانی از استان فارس و مردم شهر گشت در آن حضور داشتند، همراه بود با سخنرانی مولانا عبدالحکیم سیدزاده و قرائت قاریان مدرسه علوم دینی گشت؛ قاری روح الله رضوانی، قاری عبدالحکیم ریگی و قاری علی احمد اسحاق‌زهی از طلاب و قاری عبدالغفور سیدزاده مدرس مدرسه عین العلوم و اجرای دو سرود.

مولانا عبدالحکیم سیدزاده استاد برجسته عین العلوم گشت سخنانی کوتاه پیرامون کلام الله مجید در این مراسم ایراد نموده و گفتند: قرآن مجید چنان کلامی است که با هر بار خواندن کهنه نمی‌شود، حتی که کفار برای گوش فرا دادن آن جمع می‌شدند و بعد به ملامت خود می‌پرداختند که روزها ما مردم را از آن باز می‌داریم وشب‌ها خود برای شنیدن آن جمع می‌شویم.

استاد تفسیر مدرسه علوم دینی گشت در ادمه خاطر نشان کردند: طلاب و سروران قرآن را یاد بگیرید و با لحون عرب بخوانید و در آن تدبر نمایید؛ متاسفانه امروزه طلاب نسبت به تدبر قرآن از خود ضعف نشان می‌دهند. و در این فکر بسر می برند که ما قرآن را هر چه زودتر ختم کنیم؛ لذا ما باید آسیتن همت را بالا بزنیم و در آیاتش تدبر کنیم و منظور این مطلب که هر آیه قرآن آیات دیگر را تفسیر می‌کند، این است که برای تفسیر قرآن تدبر لازم است.

( سنت آنلاين )

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار