تبلیغات

الشرح الایسر؛ شرح الفقه الاکبر

Article Image
الشرح الایسر؛ شرح الفقه الاکبر

۸۶۷۳۷۸۶۳نام کتاب: الشرح الأیسر على الفقه الأکبر

مولف: عبدالحکیم سیدزاده

قطع: وزیری

صفحات: ۱۹۰ صفحه، دو رنگ

ناشر: شیخ الاسلام احمد جام

نوبت چاپ: اول

سال چاپ: ۱۳۹۳

رساله‌ی الفقه الاکبر یکی از متون اعتقادی اهل سنت است که توسط امام ابوحنیفه رحمه الله، پیشوای مذهب حنفی به رشته‌ی تحریر درآمده است و می‌توان گفت: یکی از نخستن کتاب‌ها در این زمینه محسوب می‌گردد و از همان زمان تا کنون مورد توجه علمای و اندیشمندان قرار گرفته و هر یکی فراخور توان خویش به شرح و توضیح آن اقدام نموده است.

اینک، ترجمه و شرح فارسی این کتاب ارزشمند تقدیم علاقمندان می‌گردد. در ابتدای کتاب زندگی‌نامه‌ی امام ابوحنیفه آورده شده و سپس به ترجمه و شرح کتاب اقدام شده است.

تحقیق و شرح حاضر به نام «الشرح الأیسر على الفقه الأکبر» دارای ویژگی‌های متعددی است که عبارت‌اند از:

متن تصحیح شده‌ی کتاب در بالای صفحه قرار داده شد؛ تفاوت نسخه‌های گوناگون تحت عنوان اختلاف نُسَخ، نشان‌دهی شد؛ متن کتاب، اعراب گذاری و نشانه‌گذاری گردید؛ مطالب کتاب، بر حسب موضوع، پاراگراف‌بندی شد؛ برای هر بند آن، عنوانی جنبی و مستقل ذکر شده است؛ کلمات مشکل تحت عنوان حل لغات، معنی شده است؛ ترجمه‌ی متن جدا از شرح است؛ در شرح مطابق با روش سلف، بیش‌تر از آیات و احادیث استدلال شده و از اصطلاحات فلسفی و منطقی‌ها و مطالب پیچیده‌ی متکلمان تا حد ممکن احتراز شده است؛ این شرح هم‌چنان که از نامش پیداست، ساده و مختصر است؛ در پایان هر مبحث، سؤالاتی برگرفته از متن، طرح شده است تا استفاده‌ی طلاب و دانشجویان از این کتاب درسی به مراتب آسان‌تر باشد. * برای آشنایی بیش‌تر با مجلس علمی عین العلوم گشت و فعالیت‌های آن به سایت: مجلس علمی مراجعه نمایید.

توجه: ناشران، مؤلفان و مترجمان عزیز اهل سنت می‌توانند برای معرفی کتاب‌های خود در این بخش، دو نسخه از آثار خویش را به دفتر سنت آنلاین، به آدرس: شهرستان سراوان، شهر گشت، خیابان حضرت صاحب، مدرسه‌ی علوم دینی عین العلوم، کد پستی ۳۳۳۷۷ ـ ۹۹۶۳۱ ارسال نمایند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار