تبلیغات

پیروزی رای الکترال‌ها و هشدار به مسلمانان

Article Image
کتایون محمودی روزنامه نگارپیروزی رای الکترال‌ها و هشدار به مسلمانان

img10321075غوغای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا با پیش تازی و قبولی دونالد ترامپ، حیرت دنیا را جنباند!! ابهت این واقعه و فروپاشی همه تحلیل‌ها و نظرسنجی‌ها و تحریک رای خاموش به یکباره در قبول ترامپ متبلور شد.

شاید یک جریان جدید سیاسی در آمریکا در حال شکل گیری است که کمی معادلات دنیا را به هم ریخت. آشفتگی جناح رقیب فعلا در حیرت و تاریکی فرو رفت ، تا  آمریکا را در چهره ای دیگر به دنیا معرفی کند.

آن چه تحلیل‌ها را در تردید غوطه ور کرد.، تفاوت و اختلافی بود که زیر پوسته‌ی پیکر آمریکا نفس می‌کشید. ترامپ، شاید صدای مردمی بود که سال‌ها به واکنش اوباما معترض بودند، جمهوری خواهان از او حمایت جدی نکردند، اما مردم  و رای الکترال با او بودند.

ترامپ، چهره‌ی واقعی آمریکایی است که سالها رویش ماسک زده بود! شوک این انتخابات‌، دور نمای آمریکا را در هاله‌ای از ابهام فرو برد. هیچ کس به واقع نمی‌تواند به وضوح بگوید: بر سر آمریکا چه آمد؟ بهرحال باید منتظر شگفتی‌های دیگر  این سال تا پایانش بود... جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و پیروزی ترامپ....و در کنارش هشدار به مسلمانان برای درک موقعیت !! تایید رای نخبگان ( الکترال) برای ترامپ، امتیاز بزرگی است که می‌تواند برای مسلمانان اما، یک هشدار باشد. در کارزار  انتخاباتی، البته با نگاهی نه چندان عمیق به مناظره‌ها، کلینتون نماد عقل گرایی در صحنه بود که او هم به دست آویز های شخصی ، متوسل می شد و این پیروی از همان قاعده‌ی « هدف، وسیله را توجیه می‌کند» است که کلینتون هم از آن تبعیت کرد!! چیزی که تمام نظر سنجی‌ها و پیش بینی‌ها را دچار تردید کرد، برنده شدن نامزد نه چندان محبوب جمهوری خواهان بود و رای خاموش کسانی که اورا به برج آرزوهایش  کشاتد و این صعود برای کسی مثل او  ‌خطرناک است..

این خود شیفته، برای ارضای حس برتریش، عین بمب ساعتی عمل  می‌کند که هر آن ممکن است منفجر شود و دنیایی را به آتش بکشد. از همه بیشتراین تهدید، مسلمانان را نشانه رفته است.

با اوضاع کنونی دنیا و خاورمیانه و تبلیغ تهدید بودن مسلمانان با خوردن برچسب تروریست، این احتمال به واقعیت نزدیک می‌شود که به شکلی دیگر، مشکلات مسلمانان در آمریکا و حتی دنیا، وارد فاز جدیدی شود که مهارش غیر ممکن باشد. اگر مشاوران و تیم فکریش، به همان اندازه که خودش بی‌سانسور و رادیکال است،‌ باشند، این هشدار یک خطر جدی است. از این واقعیت نمی‌شود چشم پوشی کرد که ترامپ، صدای مردمش و حتی صدای الکترال‌های هم فکرش بود که از تزویر و نفاق و دروغ‌های دمکرات‌ها خسته شده‌اند و شمشیر را از رو بسته اند!

حداقل خوبی این شفافیت و صراحت در کلام این دیکتاتور آن است که تمام قد و با تمامیت، شعارش بر دشمنی و عملش بر آن، مبتنی است. خوش خیال آنانی که آمریکا را ناجی خود می دانستند و سرزمین یانکی‌ها  را ارض موعود می پنداشتند، با این ادبیات ترامپ باید بفهمند که به گرگ نمی‌شود اعتماد کرد.

به دسیسه‌ها، خدعه‌های اوباما و‌ کلینتون که از پشت به مسلمانان خنجر می‌زدند و ترامپ که نفرتش را در قالب کلمات ریخت و بی پروا سخن گفت، بیشتر می‌شود باور داشت. این اندیشه،‌ مدعی گرفتن انتقام آنهایی است که مسبب مرگشان را مسلمانان می‌داند، پس می‌شود در برابرش گارد گرفت و یا حتی محتاط بود ...کسی که حتی به همسایه‌اش رحم نکرد و کشیدن دیوار تبعیض را برایشان بشارت داد، پس چه انتظاری می‌شود داشت که به مسلمانان احترام بگذارد!! هوشیاری مسلمانان و اتحاد آن‌ها و خاتمه‌ی اختلافات سلیقه‌ای، باید سرلوحه قرارگیرد،

درک خطر ترامپ و‌ فکر ترامپ و پیروزی این فکر  هم در آرا مردم و هم در انتخاب الکترال ها، هشداری است که باید در باره اش به شکلی روشن، موضع گیری کرد. وقتی طرفداران این فکر، بر مسند ریاست می‌نشینند؛ یعنی: دامنه‌ی  عملکردشان به همان اندازه وسیع می‌شود که دور نمایش، هولناک به نظر آید و البته تاییدات  قانونی از طرف ترامپ و نفوذ هم فکرانش در سطوح مختلف قدرت، برای خشونت علیه مسلمانان.... بنظرم.....مسلمانان این خطر را بیخ گوششان احساس کنند و جدی بگیرند، خوب است...

کتايون محمودي ( کانال تلگرامي انديشکده ديني )

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار